Wpis z mikrobloga

Hej mirasy brodacze
Jako, że wyhodowałem już pokaźną brodę, dotychczasowa pielęgnacja (balsam i czasami olejek) przestają wystarczać. Czy ktoś z Was używa odżywki do brody, która się spłukuje i mógłby polecić? Cena nie gra roli, fajnie, jakby zapach był ładny.
#broda #barber
  • 10
  • Odpowiedz
@Darson666: to za wiele Ci nie powiedziała :D

Stosuj podstawowe rzeczy regularnie i będzie OK.
Zobacz jaką mam teraz praktykę, może coś Ciebie zainspiruje. U mnie sztywna/drapiąca broda przestała istnieć, chyba że oleję temat na kilka dni :p

kartacz (kiedy tylko się da) -> szampon do brody przy każdym prysznicu (1-2 dziennie) -> olejek (staram się codziennie) -> przycinanie i czesanie (jak mam wenę)

1) Bez kartacza ani skóra ani broda
  • Odpowiedz
@annotate kolego, jak z tym kartaczem? Długo czesać jednorazwowo? Dużo siły przykład tak żeby aż skórę drzeć czy tylko delikatnie po włosiu, jestem na etapie zapuszczania, nie jest to idealna, ale jak zapuszczę ma ok 1.5cm to wydaje się fajna gęsta
  • Odpowiedz
@damian19321: na czuja, mi tam 30-60 sekund wystarcza z 2x dziennie, bo jak to mało to już muszę po olejek sięgnąć :) Czasem jak zarost krnąbrny to dłużej - wtedy zaczesuję go pod włos a dopiero potem tak jak chcę. Zwykle wtedy to znak że czas na lekkie przycięcie.

Siła tak żebyś do skóry dotarł, coby wymasować ją i wybrać martwy naskórek. Ja mam kartacz miękki i gęsty i drugi rzadszy
  • Odpowiedz