Wpis z mikrobloga

Tak ślub kościelny można unieważnić.


@inflacja_biedaku: Jeżeli są to tego przesłanki sugerujące, że ślub został zawarty wbrew prawu kanonicznemu czy po udowodnieniu, że nie powinien być wcale zawarty. To nie jest kościelny rozwód, że unieważnia się ślub bo tak i chce się zawrzeć kolejny z inną osobą.
@assninja:
Chiny i kapitalizm XDDDDDDDDDDD
Państwo steruje rynkiem i zabiera firmy jak im wygodnie.
Chyba, że kapitalizm kojarzycie z tym, że przez długi czas srali na prawa patentowe i własnościowe innych firm.
A moze kojarzycie to z tym, że małe firemki 1 os moga proawdzić działnośc spożywczą bez żadnych norm sanitarnych, to tez fajne ... takie nowoczesne. Innymi słowy, częśc rynku tam faktycznie działka jak kapitalizm XIX w w Europie .....
@kolega_z_sasiedztwa: Od lat to samo. Lewica-prawica to jedynie podział egalitaryzm-elitarym, mówią prosto, chcesz dopuścić do władzy jak najwięcej ludzi (patrz rewolucjoniści z Francji) to jesteś lewakiem, chcesz zachowania obecnego stanu rzeczy (patrz strona wspierająca monarchię we Francji) jesteś prawakiem. I już na tej postawie możemy sobie oceniać politykę, program socjalny który ma doprowadzić do tego, że więcej osób będzie mogło uczestniczyć w społeczeństwie? Program lewicowy. Zmiany w przepisach które spowodują, że
a wkleiłem go by wyśmiać argument pt. "pis to lewica"

@assninja:
Ale to nie można skomentowac fałszywej grafiki/mema bo "to nie moje, ja tylko wklejam"?
XDDD
@Tymajster: Polityka nie jest jednowymiarowa i jest wiele osi konfliktu. Kilka oczywistych, które przychodzą mi do głowy:

- Indywidualizm vs Wspólnotowość - Konstytucjonalizm vs Demokracja,; Wolności Obywatelski vs Wola Ludu
- Tradycja vs Postępowość - Konserwatyzm vs Liberalizm; dozwolony model pedofilii, tj. Kościół vs. LGBTQ; Obyczajowe wyzwolenie niższych instynktów vs tłumienie ich; akceptowalna skala i tempo zmian społecznych oraz poziom ryzyka długofalowego: https://fs.blog/chestertons-fence/
- Stopień Centralizacji - Silne Samorządy vs Rząd