Wpis z mikrobloga

#motoryzacja #samochody Siema motoryzacyjne świry.Poszukuje samochodu do 50 tys cebulionów i mam mega dylemat.Moje wymagania to kombi/suv,automat,rocznik minimum 2015,jakikolwiek naped 4x4(z tego mogę zrezygnować).Wybór dla laika samochodowego jest tak duży że sam nie wiem co brać żeby się nie władować na minę.Samochód głównie w dłuższe trasy po Polsce i raz do roku na Bałkany więc taki połykacz kilometrów

Który warto brać

  • Jeep Cherokee KL 11.0% (147)
  • Passat B8 28.2% (377)
  • Mitsubishi Outlander 13.3% (178)
  • Seat Leon 13.8% (184)
  • Peugeot 508 23.4% (313)
  • Opel Insignia 10.3% (137)

Oddanych głosów: 1336

  • 87
  • Odpowiedz
@Jan_Paolo_Secondo Mitsubishi odpuść, utrzymanie tego auta to dramat (ceny części) a i samochody nie bardzo nadające się na dłuższe trasy (kiepski komfort, odczucia z jazdy). Z tych co wymieniłeś tylko 508 ale jedynie z dieslem (mega bezawaryjny), bo benzyna to mega pułapka (mega awaryjny). Chcesz auto na trasy to musisz szukać wygodnego, taniego w utrzymaniu i bezawaryjnego - z tych tylko 508 spełnia to wszystko
  • Odpowiedz
@G06DbT małymi śmiesznymi? Miałem 508 po lifcie w 2014 roku, ale kierownice miał normalną. Chodzi ci o drugą wersję? To pewnie koło 2018 wyszła, ale tej nie miałem i dla nie ten budżet opa
  • Odpowiedz
@pacmanxx: oglądałem kiedyś 308 w ASO i miał taką śmieszna mała kierownice, że patrzyło się na zegary ponad nią, a nie przez nią jak w innych autach
  • Odpowiedz
@G06DbT a to tak, to od 2018 roku. Jeśli wspomniałeś o 308 to z kolei nie polecam tej z małą kierownicą :) miałem i nie zachwycił a wręcz przeciwnie
  • Odpowiedz
  • 14
@Jan_Paolo_Secondo mogę się wypowiedzieć w temacie Passata b8 2.0 tdi którym w 4 lata zrobiłem 160k km. No więc oprócz wymiany olejów co 15k i klocków hamulcowych po 150k to nic nie robiłem. Jak pojechałem z kupującym do warsztatu na sprawdzenie to mechanik mówił mi, że on go bierze jak się klient nie zdecyduje ( ͡º ͜ʖ͡º) Bardzo wdzięczne auto na tyle, że teraz mam b8 fl
  • Odpowiedz
@kolar1 zgadza się 2.0 tdi to też bardzo dobry wybór - to drugi samochód z tej listy który bym polecił. Ale za 50k jest większa szansa na znalezienie lepszej 508 niż B8
  • Odpowiedz
  • 1
@Jan_Paolo_Secondo Mitsubishi to wcale nie jest zły wybór, jak na SUV jest całkiem jest wygodne, a części są w normalnych cenach. No ale na trasy najlepszy będzie 508 albo Insignia.
  • Odpowiedz