Wpis z mikrobloga

@Ziutek_Grabaz: a skąd wiesz czy op będzie wystawiał co miesiąc fakturę? Z twoim tokiem rozumowania to musiał by jeszcze doliczyć: leasing na samochód, koszty wynajmu biura, telefon. Po za tym może nie być VATovcem i skorzystać z ulgi dla młodych i nie płacić dochodowego. Ja mu podałem minimum co musi zanieść pisiorom w zębach co miesiąc
@xxwykopekxx no nie do końca bo to co wymieniasz jest opcjonalne a dochodowy i vat obowiązkowy chyba ze nie jesteś vatowcem. Z drugiej strony można napisać ze nie placi się nic jak się spełni okreslone warunki, ale jaki to ma sens?
@Ziutek_Grabaz chyba oczywiste że to nie jest dla osoby która nie ma kasy i chcę się kredytować, tylko dla osoby która ma dużo kasy lub zarabia dużo na etacie. Żeby robić koszty bez przychodów trzeba mieć zapas gotówki lub dobre jej źródło
@Ziutek_Grabaz zapytałeś jak prowadzić JDG bez wystawiania faktury więc Ci wytłumaczyłem jak i w jakim celu
VAT i dochodowy nie są miesięcznymi kosztami prowadzenie JDG. Jak nie zarabiasz to ich nie płacisz
@zibizz1 nie, op zapytał jakie są koszta w jdg, ktoś odpowiedzial nie podając wszystkich, ja to poprawiłem i dalej ciagniemy rozmowę chociaż fakt jest taki ze nie placisz tylko zdrowotnej i księgowości bo płacisz dużo innych rzeczy. I tylko to chce przekazać komuś kto myśli o działalności żeby był świadomy.
@Ziutek_Grabaz tak, zapytałeś i dostajesz rzeczowa odpowiedź
a opa wprowadzasz w blad pisząc że musi płacić VAT, przez takie gadanie wprowadzasz całe społeczeństwo w błąd. Każdy VATowiec jest zwolniony z płacenia podatku VAT.
@Ziutek_Grabaz
VATowiec czyli czynny podatnik VAT lub inaczej płatnik VAT ma obowiązek do wszystkich swoich produktów i usług doliczyć podatek VAT który płacą jego klienci. Przywilejem płatnika VAT jest to że może on odliczać od pobranej kwoty podatku VAT podatek VAT zapłacony innym podmiotom. W efekcie nie płaci podatku VAT tak jak wszyscy inni
@zibizz1 to prawie połowa prawdy bo wnikając glebiej okazuje się że za wymienione wyżej opcje można odliczyć tylko połowę VATu bo na przykład masz leasing z użytkiem mieszanym, biuro masz w swoim domu więc proporcjonalnie odliczasz tylko część podatku itd. Prowadze jdg od paru lat i pomimo kupowania biurka, leasingu, lapkow, monitorów, tankowania itp. jeszcze nigdy nie udało mi się wyzerować vatu i dochodowego. Masz jakieś pro tipy jak to osiągnąć.
@Ziutek_Grabaz to że odliczasz część to spowodowane jest tym że występujesz w części jako konsument użytkując prywatnie te rzeczy.
Od wszystkiego co kupiłeś(biurko, monitor i inne) nie zapłaciłeś VAT. Podatek VAT który przelewasz do US to nie są Twoje pieniądze tylko wpłacone przez Twoich klientów. Dlatego jak nie wpłacisz VAT do US to jesteś traktowany jak złodziej.
Jeśli nie chcesz przelewać VAT do US to zajmujesz się świadczeniem usług lub sprzedażą produktów