Wpis z mikrobloga

#psychologia #mozg #medycyna Jak sobie radzicie, o ile w ogóle z debilnymi myślami, które zazwyczaj pojawiają się na wieczór i przed snem? Typu żenujące sytuacje, rozmyślanie nad popełnionymi błędami, analizowanie dialogów. Zaczyna mnie to coraz bardziej irytować, pojawiają się nawet w ciągu dnia, gdy np. robię coś w kuchni, sprzątam, czy oglądam film:/ Wcześniej miałem taktykę, ze szybko powtarzałem sobie w głowie „nie myśl o tym, nie myśl o tym” i czekałem, aż mózg przeskoczy na inny temat, ale mam wrażenie, ze coraz mniej mi to pomaga xd
  • 6
@DrFaithless: Jeśli jeżeli takie myśli mam to tłumaczę sobie że mam dopiero tyle lat, wszystko mogę zmienić i wszystko może się jeszcze zmienić na dużo lepsze. Oczywiście między innymi trzymając się własnych celów.
@DrFaithless: ostatnio mi wpadł do życia koncept mindfulness, polecam. nie można myśli zwalczyć (bo wrócą ze zwiekszona mocą), ale można patrzeć jak przez Ciebie przepływają i je akceptować; puszczać wolno
@DrFaithless:

Wcześniej miałem taktykę, ze szybko powtarzałem sobie w głowie „nie myśl o tym, nie myśl o tym” i czekałem, aż mózg przeskoczy na inny temat, ale mam wrażenie, ze coraz mniej mi to pomaga xd


Wyparte emocje, uczucia coraz bardziej domagają się uwagi ( ͡° ͜ʖ ͡°)