Wpis z mikrobloga

Dziś mam 60 dni bez alkoholu.

Chciałbym móc napisać, że teraz wszystko jest wspaniale, ale to chyba aż tak dynamicznie się nie dzieje - przynajmniej u mnie. Za to zdaje się nieśmiało wyłaniać coś, co od bardzo dawna było nieobecne: promyk nadziei na lepsze jutro.

Poza tym drugi tydzień bez jakichkolwiek antydepresantów... Pewnie za wcześnie na ciekawsze konkluzje, ale na razie jest znośnie.

Trzymajcie się Mirki.

#alkoholizm #depresja #psychiatria #chwalesie
m.....n - Dziś mam 60 dni bez alkoholu. 

Chciałbym móc napisać, że teraz wszystko je...

źródło: photo_2023-04-24_08-37-59

Pobierz
  • 17
@mentalbreakdown:
Gratulacje stary, trzymaj się tam. Sam walczę z tą chorobą. Gdy odstawiłem alkohol, to złapałem najpotężniejszy epizod depresyjny w życiu. Obecnie lecę na 100 mg sertraliny ( ͡° ͜ʖ ͡°) nieprędko odstawię hehe

Uważaj na demony w głowie, które mówią: "tylko jedno piwo, jest taka ładna pogoda".
@_gabriel: często tak jest, że po odstawieniu alko problemy dopiero zaczynają wychodzić na wierzch - np. sporo osób uświadamia sobie, że ma depresję, którą do tej pory zalewało.

Wiosna rzeczywiście trochę zwiększa pokusy - grill albo myśli o "nagradzaniu" się po fizycznej pracy w słoneczny dzień... Trzeba mieć cały czas na pierwszym planie myśl o tym, że wybieramy większe dobro.

Dzięki Miras i trzymaj się!