Wpis z mikrobloga

@alfaiomega1: @JPRW Kaczyński w pełni nie przeprosił za Zaolzie, tak jak Rosja nie przeprosiłą oficjalnie za Katyń. W obydwu przypadkach użyto sformułowań typu '' ubolewanie'' które jest stosowane w dyplomacji aby unikać przeprosin ( I użyła go np. Obama gdy domagano sie oficjalnie przeprosin za ''polskie obozy''.
Oczywiscie ja tu mam na mysli oficjalne wypowiedzi w przemowach, a nie relacje typu że ktos słyszał ,że żona kogoś tam słyszałą ,że Jelcyn
@TheMaxteo

Po pierwsze to Litwa powinna nas przeprosić za okupację Wileńszczyzny, zresztą do dziś ją okupuje. W Wilnie Litwinów był 2 procent. W Kownie po I wojnie światowej (stolicy przedwojennej Litwy) było 40 procent Polaków a w okolicznych gminach 80 procent.

Po drugie Czechosłowacja to był kraj z dużą mniejszością niemiecką, którą Czesi rzeczywiście prześladowali. Kraj nazywał się Czechosłowacja, a taki miał skład narodowściowy w mln:

Czesi 6,335 - 47,0 %
Niemcy
oydamoydam - @TheMaxteo 

Po pierwsze to Litwa powinna nas przeprosić za okupację Wil...

źródło: 713f3fa69ba54628f7eeda52425e

Pobierz
Kaczyński w pełni nie przeprosił za Zaolzie, tak jak Rosja nie przeprosiłą oficjalnie za Katyń. W obydwu przypadkach użyto sformułowań typu '' ubolewanie'' które jest stosowane w dyplomacji aby unikać przeprosin ( I użyła go np. Obama gdy domagano sie oficjalnie przeprosin za ''polskie obozy''.

Oczywiscie ja tu mam na mysli oficjalne wypowiedzi w przemowach, a nie relacje typu że ktos słyszał ,że żona kogoś tam słyszałą ,że Jelcyn przeprosił.


@szurszur:
@TheMaxteo: pewnie nigdy. Natomiast jest różnica pomiędzy zwykła wojna a masowymi mordami, czy nie ma?

Dygresja: ludzie się dziwią że nam Francja i Niemcy nie pomogły w 39 jak 2RP #!$%@? takie cyrki. Plus Czechosłowacja xd