Wpis z mikrobloga

@marcus777: skąd wiesz, że żyje?
odrębną kwestią jest to, że ta broń na siebie zarabia, a dając ją w ręce jakiegoś randoma to już lepiej, żeby się szybciej zużyła niż miało dojść do tragedii..

biorąc znajomych na strzelnicę też mówię im, żeby oddali pusty strzał dla mojej pewności, ale sam po sobie tego nie robię..
@marcus777: Kwestia leży w samej konstrukcji broni i iglicy, warto dobrze to sprawdzić. W boczniakach często strzał na sucho oznacza uderzenie iglicy w lufę/komorę nabojową (bo nie ma na jej drodze kryzy naboju .22LR). Centralny zapłon musi mieć ogarnięty ogranicznik iglicy, np. w AR iglica ma ten pierścień który blokuje iglicę w zamku i podczas strzelania na sucho to ona dostaje w kość, ale jeśli jest dobrej jakości to nie powinno
@marcus777: dużo zależy od konstrukcji, jak iglica zatrzymuje się na wewnętrznej stronie czoła zamka od strony kanału iglicy, to strzelanie na sucho nawet w przypadku centralnego zapłonu to nie jest najlepszy pomysł. W Glockach zdarzają się, że czoło potrafi się wykruszyć od strzelania na słuch, kolejnym przykładem są p99 polskiej policji, które od strzału kontrolnego też potrafią ukruszyć czoło zamka, jeden policjant dostał iglica w "oko" podczas strzelania z tak uszkodzonego
inshallah - @marcus777: dużo zależy od konstrukcji, jak iglica zatrzymuje się na wewn...

źródło: BrokenGlock

Pobierz
przykładem są p99 polskiej policji, które od strzału kontrolnego też potrafią ukruszyć czoło zamka, jeden policjant dostał iglica w "oko" podczas strzelania z tak uszkodzonego pistoletu.


@inshallah: Gówno prawda, tam była wada konstrukcyjna płytki zabezpieczającej mechanizm iglicy która na pistolecie szkoleniowym z ogromnym przemiałem po prostu się poddała.
Gówno prawda, tam była wada konstrukcyjna płytki zabezpieczającej mechanizm iglicy która na pistolecie szkoleniowym z ogromnym przemiałem po prostu się poddała.


@smarterMe: Gówno prawda, mówiąc twoim prostackim językiem.

Policji zakupiono ok. 26 000 pistoletów.

W trakcie kilkunastoletniej już eksploatacji okazało

się, że wyróżnia się on także wadą niespotykaną

w innych pistoletach. Zanotowano już trzy przypadki

swoistej awarii. Polega ona na tym, że w trakcie

oddawania strzału z czółka zamka wyrywany jest
@inshallah: Większych bredni nie slyszałem - własnie problem był tylko w polskich radomskich pierwszych wersjach p99 gdzie płytka była właśnie z tworzywa a nie jak pisze ten bzdurny artykuł plastikowo metalowa. Gdzieś dzwoni, nie wiadomo gdzie. Po modernizacji tych 26000 sztuk która polegała na zamianie płytki z tworzywa na taką z wkładką metalową problem nie występuje - magia!
@marcus777: Też kiedyś rozkminiałem temat i trochę przekonał mnie ten film: https://www.youtube.com/watch?v=Etz39DNBEqA

Moja propozycja na strzelnicę jest taka: jeśli jest możliwość konstrukcyjna to odkładaj broń z widocznym otwartym zamkiem (oczywiście magazynek odpięty :-) ) - wtedy strzał kontrolny nie jest potrzebny. Jeśli to niemożliwe (np. Margolin) to wkładaj flagę. Pomijając pistolety maszynowe z otwartym zamkiem, takie rozwiązanie ma moim zdaniem jedną ważną zaletę, przynajmniej na strzelnicy: jest widoczne, że komora jest
@smarterMe: Nie wiesz po prostu o czym mówisz. Wytłumacz mi jakie siły działają na płytkę i jaki jest mechanizm działania tych sił? Po za siła nacisku sprężyny iglicy nic innego nie powinno naciskać na tą płytkę, wiec jak mogło dojść do jej wyeksploatowania?
Proszę tutaj masz kolejny raport CLK o tym jaka była przyczyna tej awarii.
https://www.google.com/url?sa=i&url=https%3A%2F%2Fbibliotekanauki.pl%2Farticles%2F1373960.pdf&psig=AOvVaw2l1pT5oLSgekZad9zqyYix&ust=1680181868722000&source=images&cd=vfe&ved=0CBEQjhxqFwoTCICu46ybgf4CFQAAAAAdAAAAABAF

Cytuję:

Po tym

zdarzeniu nastąpiła szybka reakcja policji. Błędnie

uznano, że powyższy wypadek został
inshallah - @smarterMe: Nie wiesz po prostu o czym mówisz. Wytłumacz mi jakie siły dz...

źródło: 15540694_1741711892823136_3541653426651689235_o

Pobierz
@smarterMe: z raportu CLK z poprzedniego wpisu

W trakcie wykonywania opinii kryminalistycznej

uszkodzonego pistoletu WALTHER P99 stwierdzono,

że gazy prochowe powstające podczas odstrzeliwana naboju załadowanego do komory nabojowej

pistoletu spowodowały wyrwanie fragmentu czółka

zamka. Gazy prochowe wyrwały fragment czółka

zamka w kształcie pierścienia o średnicy zewnętrznej

ok. 5 mm i grubości ok. 1,5 mm, z otworem iglicznym ok. 2 mm w części środkowej. Dokładne oględziny uszkodzonego zamka pistoletu wykazały, że

średnica
Dalej w to chcesz brnąć mimo że nie masz racji? Typowy wykopek - rzuci jakiś artykuł pełen bredni i następnie go broni do upadłego przedstawiając swoje kolejne wysrywy.


@smarterMe: Dobra nie ma sensu z tobą rozmawiać, podesłałem ci oficjalne raporty CLK z tych wypadków, które nazywasz artykułami, a ty w tym czasie jedyne co oferujesz to broniowe broscience.
Nie potrafisz nawet wytłumaczyć jak płytka, która nie podlega eksploatacji może się uszkodzić
@inshallah: Czego ja się spodziewałem po kolesiu który potrafi bezmyślnie przeklejać jakieś wyssane z palca brednie. Hmm niczego! p.s szkolenia nie są tanie, nie oszczędzaj na nich. Następnym razem muszę szkolenia w klubie dodać do osobnej zakładki bo wykopek nie potrafi myśleć abstrakcyjnie i przeczytać ze zrozumieniem tekstu ;)