Wpis z mikrobloga

@marcpol tylko jak to jest z tą rozdzielnościa? podatków też razem nie odpisujemy.


@uhauha: Brak wspólności majątkowej nie oznacza automatycznie braku prowadzenia wspólnego gospodarstwa domowego.
@marcpol: to byś jako singiel biorący kredyt 2procent nie mógł sie ożenić z nikim kto ma prawo do mieszkania zastanów się co piszesz


@Reanef: Podobna uwaga do Twojej przygotowana przez MRiPS znalazła się też w zestawieniu uwag do projektu na etapie uzgodnień międzyresortowych. Nie została ona uwzględniona.
@marcpol: prawo pisane przez PiS w pełnej okazałości


@Reanef: To dopiero początek prac legislacyjnych, być może na kolejnych etapach dojdzie do poprawek.

@marcpol: ale ja nie o tym pisałem. ja pisałem o tym jak niesprawdzalne jest prowadzenie gospodarstwa domowego


@affairz: To prawda, też nie potrafię sobie wyobrazić skutecznych mechanizmów weryfikacji, ale z drugiej strony ryzyko to 297 KK (wyłudzenie kredytu) i nawet 5 lat więzienia.
@marcpol: niesprawdzalność to jedno. drugie to już widzę jak jakiś sąd zasądza komuś więzienie, bo powiedział, że prowadzi (nie prowadzi) gospodarstwo domowe (XD). w Łodzi mamy panią prezydent która dawała lewe oświadczenia przy braniu kredytów, co jest udowodnione i nawet stołka nie straciła
w Łodzi mamy panią prezydent która dawała lewe oświadczenia przy braniu kredytów, co jest udowodnione i nawet stołka nie straciła


@affairz: To zupełnie inna kwestia :)
@marcpol: i tak moim zdaniem to co się ryzykuje przy lewym posiadaniu / nie posiadaniu gospodarstwa (zakładając, że ktoś by to sprawdził i wykazał) to konieczność zwrotu 100% rządowej dopłaty za cały okres kredytu