Wpis z mikrobloga

Od jakiegoś czasu w moim malzenstwie jest dosc srednio... Ja sie staram, #!$%@? w pracy. Jestem miły, staram się naprawdę nie budować żadnego napięcia i nie prowokować. Niczego nam nie brakuje. Fajne wakacje, nowy ajfon kupiony tydzien temu, żona wydaje sobie kase na co chce, ma karte do mojego konta (ja do jej nie mam oczywiscie haha co za standard). A wlasnie mi powiedziala, ze mnie nienawidzi. Oj chyba jestem #!$%@? bankomatem. #zwiazki #malzenstwo #relacjemiedzyludzkie #logikarozowychpaskow #logikaniebieskichpaskow #psychologia
  • 62
@terminator800: będzie burza. Dajesz jej powód do oskarżenia Cię o przemoc oraz odebranie środków do życia. Nie działaj zbyt pochopnie.

PS. Jeśli widzisz, że sprawy mają się ku końcowi, to mając nagrania które mogą udowodnij jej agresję rozważ założenie jej niebieskiej karty. W sądzie bardzo się przyda - jeśli rozważasz taką możliwość; oraz jeśli nie chcesz płacić alimentów na darmozjada. W przeciwnym razie Ty możesz zostać posądzony o przemoc np. psychiczną.
nagrane jak mnie uderza w twarz


@terminator800: widzę, że sytuacja opisana w pierwszym poście nie jest nowością i źle się dzieje od dłuższego czasu. Czas działać kolego, bo obudzisz się z ręką w nocniku. Ty wiesz jaka jest prawda i jak wygląda Wasze życie, ale uwierz mi na słowo, że Twoja luba zrobi z siebie ofiarę najgorszej przemocy przed sądem lub innymi instytucjami, typu policja, gdzie będzie odgrywać teatr. Zdziwisz się
@terminator800: jeszcze jedno, dość istotne zagadnienie. Od kiedy pisiory wprowadziły ustawę antyprzemocową kobiety bardzo chętnie z niej korzystają. Mimo że ona zachowywała się nagannie w stosunku do Ciebie, to Ty zostaniesz agresorem. Może Cię nawet wyrzucić z mieszkania na 2tyg. Wystarczy tylko że pójdzie na policję. Nikt nie będzie sprawdzał jaka jest prawda. Będą chronić ofiarę przed Tobą.

Smutny jest los faceta w tym kraju.
@Ataxia: a ten psycholog jej nie powinien zdiagnozować?


@terminator800 psychoterapeuta robi tak zwana konceptualizację - jest to jego prywatna diagnoza na problemy i plan pomocy dla klienta. Natomiast nie jest to żadna oficjalna diagnoza która jakkolwiek może być użyta po za psychoterapia.

Diagnoza psychologiczna jest natomiast robiona przez zespół psychologa i psychiatry. Taka oficjalna diagnoza już jest wiążącą i bardzo dokładna. Bo opiera się o wiele testów.

Trochę to skomplikowane ale
@terminator800: ludzie z zaburzeniami czesto reagują w ten sposób, pewnie później żałuje, nie bierz tego do siebie. Małżeństwo jest święte, trzeba żonę wspierać i z nią sobie wyjaśniać nieporozumienia, nie z obcymi ludźmi na wykopie.
@terminator800: nie może ale ty też nie mozesz się nastawiać przeciwko niej, bo to najważniejsza osoba w twoim życiu, ewidentnie ma jakiś problem, zaniedbasz ja, to będzie tylko gorzej. Na wykopie jedynie cię nakręca negatywnie, a tu są same chłopy co nawet baby za rękę nie trzymali, co oni ci mogę doradzić.