Wpis z mikrobloga

Z tym kredytem na 2 procent, to może być niezła jazda, bo myślałem, że tylko wśród moich przyjaciół każdy, kto może zamierza go wziąć, a tu się okazało, że nawet chłopak znajomej, zwykły pracownik fizyczny, tylko rączki zaciera na preferencyjny kredyt.

#nieruchomosci #kredythipoteczny
  • 27
  • Odpowiedz
@DiMaria: Ja jestem smutny trochę, bo kupiłem sobie kawalerkę w powiatowym rok temu (bo ileż można siedzieć na wynajmie), a teraz bym mógł sobie wziąć już docelowe 3-pokoje w wojewódzkim i zacząć w końcu żyć jak człowiek xD
  • Odpowiedz
  • 0
@francoisinho:

W to nie wątpię, od początku wiadomo, że program będzie proinflacyjny, ale czy byłby dla zamożnych ludzi, czy dla gołodupców, to dalej działa proinflacyjnie.
  • Odpowiedz
@urwe: poniżej 10k na parę to gołodupiec i przyznanie kredytu dotowanego z publicznej kasy takim osobom to żart. Nikt im nie zabronił się kształcić i zarabiać na poziomie.

@DiMaria ale im więcej beneficjentów, tym silniejszy efekt proinflacyjny
  • Odpowiedz
@DiMaria: widziałem w Polsce inflację, do której znacząco dołożył się okres, w którym mieszkanie za pół miliona mogła wziąć samotna kasjerka z Lidla.

Jeśli ktoś klepie biedę to w 99% procentach przypadków sam jest sobie winien. Nie widzę powodu, dla którego takim gołodupcom ma pomagać państwo z moich podatków
  • Odpowiedz
  • 0
@francoisinho:

No ja jestem przeciwnikiem świadczeń socjalnych, ale co z tego?
Dobrze wiemy że program wejdzie, bo taka jest wola większość Polaków, a że kraj się nam prędzej czy później doszczętnie rozsypie to jest inna sprawa, na którą jako rozsądnie myślący nie mamy wpływu.
  • Odpowiedz
  • 0
@francoisinho:

Jak nie poluzujesz zdolności kredytowej to program trafi tylko do klasy średniej, którą stać na zwykły kredyt więc traci idee bycia programem społecznym.
  • Odpowiedz
Dlaczego wszystkie programy mają trafiać do plebsu, który zmarnował co najmniej 20 lat edukacji?

Programy związany z nieruchomościami powinien być kierowany właśnie do klasy średniej
  • Odpowiedz
@DiMaria: ponieważ płacą podatki, a nie wszystkie programy są dedykowane dla plebsu.

Jeśli tego plebsu nie stać na nieruchomość to czemu ma im pomagać całe społeczeństwo? Trzeba dać im wędkę (możliwość edukacji i podnoszenia swoich kwalifikacji), a nie rybę (nieruchomość)
  • Odpowiedz