Wpis z mikrobloga

@urwe: poniżej 10k na parę to gołodupiec i przyznanie kredytu dotowanego z publicznej kasy takim osobom to żart. Nikt im nie zabronił się kształcić i zarabiać na poziomie.

@DiMaria ale im więcej beneficjentów, tym silniejszy efekt proinflacyjny
@DiMaria: widziałem w Polsce inflację, do której znacząco dołożył się okres, w którym mieszkanie za pół miliona mogła wziąć samotna kasjerka z Lidla.

Jeśli ktoś klepie biedę to w 99% procentach przypadków sam jest sobie winien. Nie widzę powodu, dla którego takim gołodupcom ma pomagać państwo z moich podatków
@francoisinho:

No ja jestem przeciwnikiem świadczeń socjalnych, ale co z tego?
Dobrze wiemy że program wejdzie, bo taka jest wola większość Polaków, a że kraj się nam prędzej czy później doszczętnie rozsypie to jest inna sprawa, na którą jako rozsądnie myślący nie mamy wpływu.
Dlaczego wszystkie programy mają trafiać do plebsu, który zmarnował co najmniej 20 lat edukacji?

Programy związany z nieruchomościami powinien być kierowany właśnie do klasy średniej
@DiMaria: ponieważ płacą podatki, a nie wszystkie programy są dedykowane dla plebsu.

Jeśli tego plebsu nie stać na nieruchomość to czemu ma im pomagać całe społeczeństwo? Trzeba dać im wędkę (możliwość edukacji i podnoszenia swoich kwalifikacji), a nie rybę (nieruchomość)