Wpis z mikrobloga

Taka rozkmina mnie naszła przy porannej kawusi.
Nie sądzicie, że na butelkach z alkoholem też powinny być infografiki o szkodliwości? Takie jak znajdują się na paczkach od papierosów.
Do tego dorzucalbym fotki na butelkach obszczanego menela i przemoc domową.
Jakie jest wasze zdanie?
#alkoholizm #uzaleznienia #zdrowie
EjberzFyrtla - Taka rozkmina mnie naszła przy porannej kawusi.
Nie sądzicie, że na bu...

źródło: temp_file.png5963132619078451075

Pobierz
  • 140
Według mnie dawanie takich straszaków na alkoholu jest trochę mniej trafione, bo nie jest on tak szkodliwy i jakby takie straszaki były na nim to trochę rozmywałoby to te straszaki na papierosach.
@Ejber_z_Fyrtla: dobry pomysł, aczkolwiek wątpię, aby to trafiło do łbów patusow i alkoholików, czyli ludzi, do których przede wszystkim powinno trafić. Podobnie jak z papierosami - tam również zdjęcia na opakowaniu nie robią żadnego wrażenia na patologii i nadal, gdzie wiedza medyczna mówi wprost jakie są skutki, nadal palą w XXI wieku. Choć liczę że takie obrazki może trafia do podświadomości dzieci od najmlodszego wieku, w pewnym momencie zastanowią się nad
@Ejber_z_Fyrtla: A dają one cokolwiek?
Bardziej cena na mnie działa.
Przykładowo, jak mam zajarać, to i tak zajaram - interesuje mnie zawartość paczki, a nie paczka.

Tak samo z alko. To jest woda rozmowna/zabawna. Nie herbatka, ani eksponat muzealny i tak samo w dupsku mam obrazki i napisy. Ma być dobrej jakości, abym nie cierpiał na drugi dzień.
@nocnica: miałem i co w związku z tym? Bycie okaleczonym przez lek na receptę zapisany przez lekarza jest ok jeśli na ulotce są efekty uboczne? W USA i innych krajach Unii na opakowaniu jest tzw black box, jak na papierosach informuje o wysokiej szkodliwości leku. Jeśli taka informacja by się znalazła to może bym go nie przyjął.