Wpis z mikrobloga

Jestem calkowicie za #ukraina ale zastanawia mnie jedna rzecz: czemu Zelenski nie przyjezdza na wizytę do Polski? Czemu Londyn i Paryz, skoro Polska to jeden z najważniejszych krajow w wspieraniu Ukrainy? I czemu nie wybiera sie tez z wizyta do Litwy, ktora tez duzo ich wspiera, tylko same zachodnie kraje, a Duda i prezydent Litwy jezdza co chwile do Kijowa? #polityka #zelenski
  • 13
@Bounty: No rozumiem, ale Ukraina jest dobra w marketing i dziwie sie, ze nie przyszło i do glowy, ze "powinien" tez odwiedzić Polskę, a nie ze robi sobie Tour de france xd troche to śmiesznie wygląda, że Polacy jezdza do niego co chwile, a on nie chce nawet Polski odwiedzić
@Bobito: no ale w takim razie Polska, kraj sąsiadujący z Ukraina, jest na samym końcu jego odwiedzin, a przyjęliśmy najwięcej uchodzcow, daliśmy kupe pieniędzy i broni itp itd
@kaminami: mysle ze to kwestia czasu jak i do nas przyjedzie. Najpierw rozmawia jednak z kluczowymi sojusznikami, ktorzy zapewniaja wlasnie stosunkowo nowoczesne czolgi i moga zapewnic samoloty.
Lepiej wygląda dla naszego "rządu" propagandowo gdy nasz prezydent lub premier lub przywódca tam jeżdżą (wiadomo, schrony, bomby, alarmy i poświęcenie). Spodziewam się odwiedzin Zełeńskiego tuż przed naszymi wyborami. Poza tym te wyjazdy prezydenta Ukrainy mają na celu przekonać społeczeństwo anglosasów do przeciwstawienia się rosji, nas przekonywać nie trzeba, nienawiść do rosji mamy zakodowaną od setek lat okupacji.
@kaminami: Myślę, że po wojnie będziemy mieli jeszcze swoje podziękowania, w stosunku do możliwości to my i państwa bałtyckie robimy najwięcej, no ale pożyjemy zobaczymy
Normalny człowiek nie ma w naszym kraju nic do powiedzenia, wybory są tak ułożone by do osiągnięcia pelni władzy wystarczyło ze 30% poparcia - a tu wystarczy formuła w ekscelu komu trzeba sypnąć kasą a komu ją zabrać niestety