Wpis z mikrobloga

Czy uporał się ktoś z Was skutecznie z uzależnieniem od smartfona? Uczyniłem z bezrefleksyjnego scrollowania formę ucieczki przed rzeczywistością. Jest mi trudniej sobie z tym poradzić niż np. z namiętnością wobec alkoholu - może dlatego, że tutaj nie da się całkowicie zrezygnować z korzystania, ale trzeba to robić w sposób zdrowy... Tylko jak.

#uzaleznienie #uzaleznienia #psychologia #depresja #rozwojosobisty
M.....n - Czy uporał się ktoś z Was skutecznie z uzależnieniem od smartfona? Uczyniłe...

źródło: GettyImages-1352514703-scaled-e1663771890611

Pobierz
  • 9
@Mental_breakdown: Musisz sobie zdać sprawę z infinity scroll. Ile byś nie przeglądał, to zawsze będzie coś do obejrzenia, sprawdzenia. No i musisz mieć inne zajęcie, abyś chciał się zająć tym innym zajęciem, a nie na zasadzie: teraz nie będę korzystał ze smartfona, a w zamian będę oglądał jak schnie farba albo będę sprzątał albo coś innego nieciekawego.
@larine: niewykonalne ze względów zawodowych. Ale spróbowałem takiego eksperymentu podczas poprzedniego letniego urlopu - odrobinę pomagało być bardziej obecnym "tu i teraz", ale jednocześnie generowało masę upierdliwości (m.in. nawigacja, QR'y, karty lojalnościowe, komunikatory). Moim zdaniem nie ma już odwrotu w kierunku "dumbphone'ów" - trzeba się jakoś nauczyć żyć w obecnych realiach.
@Mental_breakdown: limity czasowe na aplikacje, u mnie w ustawieniach telefonu nazywa się to cyfrowa równowaga. Ustawiłam sobie np. limit na Facebooka i po osiągnięciu tego czasu zamyka mi się aplikacja i już nie mogę wejść do niej tego samego dnia.