Wpis z mikrobloga

#ciekawostki #gruparatowaniapoziomu
Zdjęcie przedstawia to samo miejsce sfotografowane nie tak dawno, oraz 105 lat temu.
A teraz najważniejsze pytanie, na które chyba nikt nie zna dokładnej odpowiedzi.
Czy te masy lodu, to lądolód, czy wielka góra lodowa dryfującą? Bo jeśli pierwsze, to widać jak zmienia się klimat, (chociaż wiadomo, że zmienia się cyklicznie) jeśli opcja druga, to jest zręczną manipulacja klimatyczną
Słucham państwa.
PMV_Norway - #ciekawostki #gruparatowaniapoziomu
Zdjęcie przedstawia to samo miejsce ...

źródło: temp_file.png6356079806598101727

Pobierz
  • 57
@Grendisk: o cholera. Za pierdy twoich przodków oddaj telefon i samochód.
Tak, nie uważam żebym był czemukolwiek winny.
Topi się i stopi się do zera, choćbyś się zesrał. Uchronisz płatek śniegu -bogaci się na nim wzbogacą. Realny wpływ na klimat - zero. Realna pokusa żeby wykorzystać cię do swoich celów - sto %. Co² normalny związek. Wulkan też tlenem nie dmucha. Flora robi swoje, a i bez człowieka sobie planeta poradzi,
@paliwoda-niegzeczny: Zmiany klimatu sprawiają, że w niektórych regionach życie staje się trudne ze względu na niską wilgotność powietrza. To może prowadzić do masowych migracji. Dodatkowo, zmiany temperatury, prądów morskich i oceanicznych, wpłyną negatywnie na ekosystemy, w tym na fitoplankton i zooplankton - ważne dla produkcji tlenu.
Ciężko się odnieść do Twoich argumentów, bo są po prostu z dupy i zaprzeczają wszystkim badaniom, więc albo jesteś trolem, albo wyjątkowo wybrakowaną jednostką.
BTW
@Delta1985: Chcesz być sceptyczny, super! Tylko zapoznaj się metodologią prowadzenia nauki i samymi badaniami, spróbuj zgłębić temat i coś swoim poglądem reprezentować.
Zamiast powtarzać jakieś głupie frazesy, może przytoczysz jakieś argumenty poparte badaniami?
Tak mi się wydaje albo bo mój ulubiony prawicowy polityk/youtuber mówi inaczej, to nie jest argument.
@PMV_Norway
@text @Grendisk
@macz

Nie ma co się podniecać globalnym ociepleniem. W ogólne śmieszy mnie to niesamowicie z antynatalistycznego punktu widzenia, ta rozpaczliwa walka o przetrwanie, której nie da się wygrać prędzej czy później. Eko-zamordyści chcą podtrzymywać ekosystem aby ich potomstwo miało względnie "dobre" warunki do życia, problem w tym, że te istoty nie mają potrzeby się urodzić i są to tylko urojenia we łbach obecnie żyjących. Poczytajcie sobie poniższy artykuł i
@Grendisk: argument, poparty "badaniami" - po covidowym sp@#leniu myślałem, że już nie usłyszę tego bełkotu, tutaj masz argument: od 20 lat słyszę tą samą melodię "stopniał i co z tego?" zalało już w końcu te wyspy na spokojnym? kaszuby pod wodą? dajecie się robić jak dzieci wykresikami z power pointa. Nie istnieje determinizm w klimacie! nie istnieje, żaden "wzór" na klimat, więc nie można go "przewidzieć", dojdzie to do waszych pustych
Cały czas słyszę że ocieplenie klimatu jest złe. Czy to oznacza że w latach osiemdziesiątych, mniej więcej od wtedy ocieplenie przyspieszyło, był na Ziemi klimat idealny dla jej mieszkańców? I taki powinien się utrzymywać cały czas? Czy może idealny był 105 lat temu? Albo 1005?