Wpis z mikrobloga

Mój drugi sezon, a zarazem sezon 2027/28 w Nottingham Forest dobiegł końca.
Moim celem było wyższe miejsce w lidze, niż rok temu (15). Na stałe przyszedł do nas Maxi Oyedele, kupiłem także Jobe Bellinghama, Wojciecha Szczęsnego, Augustina Giaya, wyśmienitego stopera wonderkida rodem z Argentyny - Matiasa Escudero, wypożyczyłem z West Hamu Garanga Kuola, a z United Tyricka Mitchella. Odeszli Oxford, Baeza, Che Adams, Daniel James.

Początek rozgrywek nie był jednak dla nas dobry. Był fatalny. Po paru kolejkach i 5 porażkach i 3 remisach byliśmy na 19. pozycji w tabeli. Potem nagle coś drgnęło i przyszły dwie wygrane z rzędu. W grudniu potrafiliśmy wygrać 3 spotkania, 2 zremisować i tylko jeden przegrać. Na półmetku byliśmy na 14. miejscu.

Zimą, w celu zwiększenia rywalizacji w środku pola zakupiłem Yunusa Musaha i Cristiana Medinę. W lutym potrafiliśmy ograć Liverpool na Anfield, a w marcu prawie pokonaliśmy Arsenal, który wyrównał w 94. minucie meczu. Wygraliśmy m.in. z Newcastle, Wolves i zremisowaliśmy z City. Właśnie z potentatami graliśmy jak równi z równym, nieraz nawet przeważaliśmy, lecz szczęście było po ich stronie.
Sezon zakończyliśmy na 11. miejscu, a kolejny pragnę zakończyć w górnej połowie tabeli. Naszym najlepszym strzelcem ponownie Awoniyi (17 goli), MVP Aaronson (11 bramek, 6 asyst), złotym rezerwowym kolumbijski wonderkid - Carlos Monroy (7 trafień), najwięcej ostatnich podań (10) zaliczyli Palmer i Ungureanu.
#footballmanager #fm23
Pobierz Vanlid - Mój drugi sezon, a zarazem sezon 2027/28 w Nottingham Forest dobiegł końca.
...
źródło: tabela
  • 17
@Vanlid ten Kolumbijczyk ma według mnie lepszy profil niż dziadyga z Nigerii z opanowaniem 11. No i przede wszystkim talent w tym wieku musi już grać trochę częściej bo się nie rozwinie
@Vanlid: Przeglądam taktykę i trochę jestem zdziwiony, że WN współpracuje dobrze z FN, bo się trochę wykluczają. I czasem PD nie robi dziury z prawej strony, gdy wszyscy atakują?
@Nemesh: Właśnie o dziwo dobrze to działa. Aaronson jako ofensywny pomocnik zawodził. Zmieniłem mu rolę na fałszywego napastnika i zaczął grać bardzo dobrze. Dziury jako takiej nie uświadczyłem, w nadchodzącym sezonie będzie częściej grał Medina jako wysunięty rozgrywający.
@tomazzo69: Ciężko będzie wtedy ich zatrzymać. Ale jakieś 100 milionów ukoi smutek trochę. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Tym bardziej, że mam sporo fajnych wonderkidów na oku, w tym argentyńskiego prawego obrońcę z potencjałem na TOP 3 na świecie. Póki co ma 16 lat i chce pograć w ojczyźnie jeszcze.
@Vanlid: ok, ok, tylko stawiam, że gra bardzo dobrze kosztem napastnika. Bo tam spodziewałbym się raczej kogoś wspierającego, ale skoro taki układ działa, to nie ma potrzeby ulepszać. No chyba, że Twój napastnik lubi się cofać, albo schodzić do boków, to wtedy ma to sens.