Wpis z mikrobloga

Ostatnio zmagam się z odprawą celną DHL przy zamówieniu paczki od JapanCrate. I już jestem troszkę podirytowany. Czy jest to normalne że trzeba im listować każdy jeden jej element, niekiedy ze składem danego produktu spożywczego?

Dodatkowo czy w przypadku gdy za paczkę zapłaciłem ok. 200zł czy normalne by drugie tyle płacić za cło? Gdy paczka to przede wszystkim produkty spożywcze i nie jest ona zbyt ciężka?

#dhl
  • 4
@TheFunGuy: 1. Tak normalne. Każdy kraj, szczególnie spoza UE ma swoje normy, dopuszczone produkty, chemikalia, składniki danych produktów. Jakoś muszą to kontrolować.
@Redoxx @spoconekapcie Jestem w stanie zrozumieć że każdy kraj ma swoje normy/prawa. Ale pierwszy raz mi się coś takiego zdarzyło. I prowadzę już rozmowę ze specjalistą dhlu od kilkunastu maili. I zamiast w pierwszym mi napisac co dokladnie potrzebują wiedzieć to co doślę odpowiedź to dostaje kolejne pytanie. I zamiast raz poszperać to marnuję czas. (,)
@TheFunGuy: ja raz dostałem laptop od klienta z USA, bo taki mieli wymóg, to też kilka maili i dodatkowych informacji trzeba było im wysłać, mimo, że nawet kontrakt był załączony do paczki xd