Wpis z mikrobloga

Sprzedałem coś na olx, dostałem info że siano jest wpłacone na olx i prośbę z olx o potwierdzenie czy wysyłam. No to kliknąłem że ok, dostałem passy do inpostu na wysyłkę. Zastanawia mnie jedna rzecz, a w sumie dwie. Jedna że typ się nie targował a miałem do negocjacji a druga że po kliknięciu w konto jego na olx nic nie znaleziono. Jakby konta nie było. O co chodzi? A z drugiej strony kasę olx już niby ma. #olx
  • 6
@hadrian3: rozumiem ale to bardzo popularny scam ze ktos cos kupuje i ze niby serwis juz ma kase, mialem taka akcje na ebay kiedys. Upewnij sie po prostu ze OLX serio ma ta kase i mozesz to sprawdzic online na ich stronie a nie ze tylko dostalems info mailowo ze maja te pieniadza. Druga sprawa, sprawdz z jakiego maila zostalo to wyslane czy to jest legitny mail OLX czy cos bardzo
  • 0
@co_to_za_typ: tak, no wiem właśnie że masę scamu, na olx we wiadomościach mam Przedmiot kupiony z Przesyłką OLX! Czas na potwierdzenie sprzedaży to 24 godziny. więc ok. Bardziej się martwiłem że facet dostanie przesyłkę i zacznie coś wymyślać a OLX mi siana nie przeleje.
@hadrian3: tak, to się zdarza i wtedy jest loteria kogo olx uzna za uczciwszą osobę. Kupujący może przesłać filmik, że paczka jest pusta, ty że jest pełna, i nikt nie wie kto ma rację.
Dlatego też nigdy nie należy wysyłać wartościowszych rzeczy korzystając z tej ich pseudo ochrony.