Wpis z mikrobloga

Jak powinienem wyliczać ilość kalorii w smażonym kurczaku ?

100g piersi przed obróbką - 98 kcal
100g po smażeniu - niby 230 kcal ( np. Fitatu liczy 230kcal za 100g smażonego. )

Co to za bujdy ? W jaki sposób on niby zyskuje kalorie. Po prostu zgłupiałem i nie wiem już jak liczyć.

Może ktoś prosto wyjaśnić jak wyliczyć sobie ilość kalorii w ryżu z kurczakiem aby się wszystko zgadzało ? Liczyć kalorie przed przyrządzeniem ?

#silownia #dieta
  • 10
W jaki sposób on niby zyskuje kalorie.


@nitrohydride: podczas smażenia z kurczaka smażenia wyparowuje woda i przez to traci on masę ale woda nie ma kalorii więc nie traci kalorii

Stąd 100g kurczaka o 99kcal po smazeniu staje sie np. 50g kurczaka ale że odparowala tylko woda to nadal to 50g ma 99kcal

Stad wlasnie przybywa im kalorii
Dzięki Panowie, dieta ułożona. Polecam uważanie na Fitatu - często pokazuje kcal już przetworzonych produktów, oczywiście można to zmienić. Niemniej łatwo się nabrać bedąc nowicjuszem :)
@nitrohydride: to ja polecam uważanie nawet na kalorykę "półproduktów" w Fitatu - typu paczkowane sery, wędliny czy nawet mąki. Baza jest uzupełniana przez użytkowników i nie raz spotkałem się z sytuacją gdzie kcal były totalnie odklejone od tego co było na opakowaniu, bo ktoś zapewne źle wpisał