Wpis z mikrobloga

@Ka4az: Ludzie się cieszą bo dla osób które nie robią zakupów przez internet (nie wiem czy takie istnieją ale hipotetycznie) Shopee oznaczało jedynie #!$%@? reklamy.
Sam osobiście nigdy nie zrobiłem tam zakupów bo jak chciałem skorzystać z kodu rabatowego na 1 zamówienie to mnie cały czas #!$%@?ło i uznawało za bota...
Chociaż wolałbym, żeby zostało i samą swoją obecnością polepszało rynek :/
Ale jak to ktoś powiedział - rynek nie znosi
@getresh: Ma się pojawić od Comarch - wszystko.pl

Czym się maja wyróżniać? Całkowite 0% prowizji dla Sprzedających. Ja się zarejestrowałem i czekam jak to będzie wygladac.
@Ka4az: Shopee było mega spoko, może mieli durne reklamy, ale przynajmniej była szansa, że coś się dobrego podzieje. Teraz zostaliśmy z gównianym allegro, który sprzedawców i kupujących robi w #!$%@?. Nie wiem, jak można się cieszyć, że platforma, która była zdrową konkurencją upada. Teraz allegro poczuje się na tyle pewnie, że znowu podniosą marże, przez co sprzedawcy podniosą ceny. Ludzie to są jednak #!$%@? głupi.
@Ka4az: Bo Polak zawsze się cieszy jak komuś coś nie wyjdzie, po prostu. Polaczkowe myślenie nie skupia się na tym żeby mieć w życiu lepiej ale żeby sąsiad miał gorzej.
@Ka4az: Ciekaw jestem jak ma działać ten model biznesowy xD Na czym będą zarabiać? Na reklamach? Czy na samym pozycjonowaniu produktów? :o No ale też się nie mogę doczekać :D Zawsze jak wjeżdża nowa platforma to jest okazja do tanich zakupów
@Ka4az: Ciekaw jestem jak ma działać ten model biznesowy xD Na czym będą zarabiać? Na reklamach? Czy na samym pozycjonowaniu produktów? :o No ale też się nie mogę doczekać :D Zawsze jak wjeżdża nowa platforma to jest okazja do tanich zakupów


@getresh: Comarch na dużo siana, ale najpewniej będzie płatne pozycjonowanie i reklamowanie produktów.
@Ka4az: Masę rzeczy kupiłem na promocji na shopee, dzięki darmowej dostawie i kuponom. Np żele pod prysznic z nivea po 7,7zł, zamiast 12. Prawda jest taka, że jak była darmowa przesyłka od 0 zł to allegro się nie umywało. Konkurencja jest dobra.
@Ka4az: shopee zaczęło od sprzedaży gówna - dosłownie. Nie było tam nic poza najgorszym sortem chińszczyzny. Ale kupony dawali takie, że pepper lał po nogach z radości przez długie miesiące i kupowali te śmieci. Potem weszli normali sprzedawcy, było całkiem ok, lekko wyhamowali z kuponami, ale w końcu można było tam coś zamówić.

Potem musieli coś pozmieniać - wszyscy "moi" sprzedawcy się zawinęli na allegro. Kilka miesięcy później całe shopee znika