Wpis z mikrobloga

Niezła imba w korpo, świeża typiara zalała do pełna 2-letnią służbową fabię w dieslu benzyną. Fura podobno nie do odratowania. Jak myślicie, poniesie konsekwencje jakieś, czy machną ręką? Auto ofc w leasingu z ubezpieczeniami.

Plusujących zawołam za parę dni jak będzie rozwinięcie sytuacji, zobaczymy kto prawidłowo przewidział ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#korposwiat #motoryzacja #ubezpieczenia

Czy poniesie konsekwencje

  • Tak, będzie musiała pokryć koszty naprawy 7.2% (516)
  • Nie, ale będzie jakaś dyscyplinarka/wpis do akt 11.1% (796)
  • Nie poniesie żadnych długotrwałych konsekwencji 81.7% (5855)

Oddanych głosów: 7167

  • 126
  • Odpowiedz
@yazir: pewnie 10 minutowy filmik na którym są rzeczy typu: sprawdź jakie paliwo powinieneś wlać, w razie wypadku zadzwoń pod ten numer a na końcu quizz I fajrant. U nas jest to samo, na przykład jak ustawić sobie krzesło i biurko w home office albo jak używać maszyny do kawy w stołówce. I w razie pozwu za poparzenie kawą, lub bolące plecy przez źle ustawione krzesło pracodawca ma podkład że przecież
  • Odpowiedz
Zaraz się zaczną pewnie jakieś oklepane komentarze typu "coś takiego to tylko baba zrobi".

Jedyna osoba jaką znam, która zrobiła to samo, to facet, który spieszył się na budowę i wlał benzynę do busa xD
  • Odpowiedz
@wojt4ss: Też tak kiedyś zrobiłem. Miałem prywatnie diesla i tankowalem na shellu.
Byłem służbowym autem w delegacji, gdzie kilkanaście razy tankowalem benzynę na orlenie.

Po powrocie, w pośpiechu zajechałem na Orlen i cos mi się styki poprzestawiały w głowie, chwyciłem zielony dystrybutor i nalałem z 20 litrów benzyny do ok 10 litrów diesla które były w baku.

Potem jeszcze wyrwałem ten pistolet rozlewając paliwo, żona uciekła na pieszo a ja zacząłem
  • Odpowiedz
@adrkan

Wykop czujny, mieliście rację co do auta. We flocie mamy 90+% 1-2letnich fabii dlatego tak napisałem. Specjalnie dla Was dowiedziałem się, że to nie była fabia, a tym bardziej dwuletnia, tylko jakieś około-10-letnie clio, dostępne dla randomów z biura. Auto spakowane na lawetę pojechało wieczorem do naprawy.
  • Odpowiedz
@wojt4ss: Może całe życie jeździła benzyną i to był pierwszy diesel do którego wsiadła bez świadomości o tym? Chyba,że flotowiec ją poinformował o wszystkim to wtedy leciutki przypał, ale moim zdaniem i tak nie będzię żadnych konsekwencji. W corpo bywałą DUŻO bardziej kosztowne przypały i nikt sobie z tego nic nie robi.
  • Odpowiedz
@wojt4ss: na UoP nie odpowiadasz za szkody wyrządzone w pracy własnym majątkiem, jeśli nie udowodnią ci w sądzie, że zrobiłeś to specjalnie. Zainteresujcie się wykopki własnymi prawami, bo kiedyś i wy możecie coś #!$%@?ć.
  • Odpowiedz