Wpis z mikrobloga

Witam!

Ostatnio zacząłem czytać tom 1
Opowieści z malazańskiej księgi poległych czyli Ogrody księżyca i niestety jestem trochę przytłoczony tym co tam się dzieje.

Fakt, że za mną dopiero 200 stron ale ogrom postaci, wydarzeń, magicznych wkrętów, przedmiotów, istot i różnych intryg mnie zaczyna przerastać (˵ ͡° ͜ʖ ͡°˵) Dobrze, że na początku jest spis postaci, bo już chyba bym to sobie darował.

Pytanie moje brzmi, czy później będzie łatwiej się odnaleźć i będzie wszystko wytlumaczone? Bo chyba nie do końca się we wszystkim orientuję. Szkoda by było rzucić tym w cholere : )

#ksiazki #fantastyka
  • 8
@Tatul: Autor ma gdzieś Twoje zagubienie i rzuca czytelnika na głęboką wodę. Jednak odnajdziesz się i warto bo pierwszy tom uchodzi za najsłabszy. Znam osoby co robiły notatki w trakcie lektury więc nie jest z Tobą aż tak źle ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Whoresbane Dzięki za odpowiedź, właśnie czytałem, że pierwszy tom jest uważany za najsłabszy, a dostalem oba pod choinkę więc chyba spróbuję to jakoś ogarnąć, ale autor powinien rozwazyć jakąś ściągę dla początkujących :)
Fakt, że za mną dopiero 200 stron ale ogrom postaci, wydarzeń, magicznych wkrętów, przedmiotów, istot i różnych intryg mnie zaczyna przerastać (˵ ͡° ͜ʖ ͡°˵) Dobrze, że na początku jest spis postaci, bo już chyba bym to sobie darował.


@Tatul: co? tam jest raptem 4 postaci na krzyż. i gówno sie dzieje. jak to sie moze wydawać komus skomplikowane to ja nie wiem.
@Tatul: Ogólnie pierwsza część może być trochę przytłaczająca. W kolejnych tomach świat, magia i zależności między postaciami trochę się klarują, ale ilość bohaterów jest naprawdę przytłaczająca. Obecnie jestem na 6 tomie, czytam to codziennie bez odrywania się do innych książek a i tak mam problem żeby się czasami połapać kto jest kto, ale ogólnie warto, bo chyba najlepszy cykl fantasy jaki do tej pory czytałem.
@Tatul: Nie martw się tym, niektórzy mają tak nawet po przeczytaniu kilku tomów - ogólnie to płyń razem z historią, daj się ponieść - w końcu załapiesz o co chodzi i czeka cię jedna z najwspanialszych opowieści jakie zostały kiedykolwiek napisane. A tak w ogóle to podobno dopiero jak się czyta serię po raz drugi czy trzeci to się tak naprawdę zyskuje realna świadomość tego co się dzieje :D