Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Moja line managerka w #pracbaza właśnie odmówiła mi podwyżki dając kilka dziwnych argumentów. Jednym z nich było to, że jestem 'nieresponsywny, rozkojarzony, podejrzewa że zajmuje się innymi rzeczami podczas pracy'. Skąd jej się to wzięło? Ponieważ nie odpisuje OD RAZU na Slacku. W jej mniemaniu powinienem śledzić komunikator 24/7 i jak tylko pojawia się pytanie, od razu lecieć z odpowiedzią. Kij z tym, że człowiek skupia się na pracy czy innych dyskusjach. Dla niej odpisanie 3 minuty po zadanym pytaniu to oznaka, że coś jest nie tak.

W piatek nagle się pojawiła (miała mieć wolne) żeby omówić z zespołem jedną sprawę. O 9.00 napisała o co chodzi, 9:04 wysłała link do zooma. Ja zobaczyłem to dopiero o 9:15 `(bo nie byłem przy kompie) jak mnie wywołała do tablicy pytaniem "Czy ja w ogóle dzisiaj pracuje bo wszyscy dołączyli do spotkania oprócz mnie" ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Cóż, mam nadzieje, że moje wypowiedzenie odczytasz równie szybko jak tego wymagasz. Patologia

#korposwiat #korpo #zalesie #programista15k #praca

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #63bbb1c0bab6bef5c0905ede
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Wesprzyj projekt
  • 111
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@AnonimoweMirkoWyznania: gdzie wy pracujecie xD

Ja jestem w małym korpo, ale nawet prezesik jak do mnie dzwonił, to się nie dziwił, że mu się nie udało dodzwonić w godzinach pracy.

Nie udało się - nie szkodzi widać nie ma zasięgu/zajęty/whatever. Oddzwania się potem w wolnej chwili albo następnego dnia i git.

Co tu gadać o napisaniu i sraniu się w 15 minut xD
  • Odpowiedz
Dla mnie sprawa jest prosta, jak pracuję zdalnie to powinienem PRZYNAJMNIEJ być responsywny. Nienawidzę, gdy ktoś "pracuje" a jak się zada pytanie to jest odpowiedź pod wieczór


@Mjakson84: xDDD ( ͡ ͜ʖ ͡)
Siedzisz w biurze i masz do wykonania projekt, piszesz, szukasz, projektujesz, myślisz, analizujesz, a co chwilę ktoś coś od ciebie chce i zagaduje o inne tematy.
Weź to sobie wyobraź jak nie byłeś
  • Odpowiedz
Żyrafa: Też mamy chłopa w korpo it co o to płacze. Problem polega na tym, że wszyscy na nagłe spotkanie się pojawiają, wszyscy odzywają się w ciągu tych max 15 minut i wszyscy dowożą zadania. Tylko nie on. Ale oczywiście płacze tylko o to że ktoś mu zwrócił uwagę że to długo trwa zanim odpisze xD
Ma ostatni miesiąc na poprawę albo wylot.
---

Zaakceptował: LeVentLeCri
  • Odpowiedz
@Mopek666: ja mam sporo ofert na linkedin cały czas

bardziej chodzi o pewne rzeczy które mam teraz na głowie w prywatnym życiu, nie mam głowy, siły, nerwów, czasu na dodatkowe tematy, za kilka miesięcy się wszystko uspokoi, będę mógł sobie już odkładać też kasę zamiast ładować w te tematy to będę na spokojnie mógł sobie działać
  • Odpowiedz
to jest kolejny przykład na to, że ludzie w #korpo odchodzą z firm nie przez kase, tylko przez spie*dolonych managerów.


@boguslaw_licencyjny: #!$%@? managerowie są wszędzie, a w korpo możesz mieć na nich bardziej #!$%@?, bo zmienisz projekt.

po takich wypowiedziach jak te mam wasz obraz w biurze siedzących przykutych do biurka i bojących się pojsc do łazienki co by tylko szef nie zobaczył.


@ATAT-2: Kiedyś poznałem dziewczynę, która zaczynała dopiero
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Na samym początku książki Deep Work - Cal Newport jest opisana dokładnie taka sytuacja. Manager który nie rozumie, że praca wymaga skupienia bo jego praca polega głównie na pokazywaniu się i „byciu aktywnym”. Tyle ze takie ciągłe rozpraszanie pracowników doprowadzi do spadku wydajności.
  • Odpowiedz