Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Moja line managerka w #pracbaza właśnie odmówiła mi podwyżki dając kilka dziwnych argumentów. Jednym z nich było to, że jestem 'nieresponsywny, rozkojarzony, podejrzewa że zajmuje się innymi rzeczami podczas pracy'. Skąd jej się to wzięło? Ponieważ nie odpisuje OD RAZU na Slacku. W jej mniemaniu powinienem śledzić komunikator 24/7 i jak tylko pojawia się pytanie, od razu lecieć z odpowiedzią. Kij z tym, że człowiek skupia się na pracy czy innych dyskusjach. Dla niej odpisanie 3 minuty po zadanym pytaniu to oznaka, że coś jest nie tak.

W piatek nagle się pojawiła (miała mieć wolne) żeby omówić z zespołem jedną sprawę. O 9.00 napisała o co chodzi, 9:04 wysłała link do zooma. Ja zobaczyłem to dopiero o 9:15 `(bo nie byłem przy kompie) jak mnie wywołała do tablicy pytaniem "Czy ja w ogóle dzisiaj pracuje bo wszyscy dołączyli do spotkania oprócz mnie" ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Cóż, mam nadzieje, że moje wypowiedzenie odczytasz równie szybko jak tego wymagasz. Patologia

#korposwiat #korpo #zalesie #programista15k #praca

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #63bbb1c0bab6bef5c0905ede
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Wesprzyj projekt
  • 111
@nocny-mirek: no fajnie I jak rozumiem każdą przerwę lecisz zgłosić menagerowi z pytaniem czy możesz wstać od biurka? Bo op nie napisał czemu przy kompie nie był

nalać sobie kawy to jest 3 minuty nie 15


@nocny-mirek: ja tam może jestem dziwny ale za czasów biurowych zdarzało mi się rozmawiać z ludźmi a nie lecieć do kuchni, w pędzie lać kawę i w podskokach wracać do stanowiska pracy
a po tym czasie co się dzieje? Dyscyplinarka :)?


@ATAT-2: U mnie w zespole kierownik na luzie podchodzi i najwyżej zadzwoni jak coś pilnie chce.
W innych zespołach kierownicy potrafią przypomnieć słownie, że wymagana jest dostępność i na tym koniec konsekwencji. Choć pewnie jakby ktoś walił głupa non stop, to dyscyplinarka by poleciała :-)
aha no i co w tym złego? Lepiej pod butem Janusza być w biurze i udawać, że się coś robi nawet jak czasem nie ma nic do roboty? Typowa polska komunistyczna mentalność XD


@majkkali: Mi jest daleko do komunistycznej mentalności. Sam pracuję na HO od pandemii, ale przynajmniej to minimum aby być dostępnym na czacie (nie mówię że online non stop, ale przynajmniej te 15 minut reaktywności) choćby żeby odpisać "jestem
Defaultowo mam Slacku "away" i nikt się nie pruje. Na "active" przechodzę maks. 3 razy dziennie po 10-15 minut, żeby odczytać wiadomości i się ustosunkować. Jeśli ktoś mnie potrzebuje na cito, ma telefon.
@ATAT-2: Gracze tak robią, ustawiasz sb afk (away from keyboard) i to w sumie nie jest urwa głupie, bo nie siedzisz i nie czekasz aż ci ktoś odpisze jak widzisz że go nie ma. W sumie jak siedzimy na discordzie to ludzie też tak mają statusy poustawiane "online", "afk" "don't disturb" i "off". Generalnie zalecam stosować w życiu.
@Mopek666 autor wątku to inny temat

U mnie są pewne plusy bo w 90% przypadkach np do ok 9:00 nikt mi nie zawraca gitary

Wszystkim innym pracownikom odpisuje kiedy chce, tylko kieras jest narwany

Dodatkowo mam kilka h w sprincie zawsze przeznaczone na takie nieplanowane zawracanie gitary
@beka_z_was_wypoki: Tak misu, nie pracujesz intelektualnie to możesz tego nie ogarniać ale odpisanie tobie na slacku potrafi kosztowac dodatkową godzinę dekoncentracji co wydłuza mi to za co faktycznie mi płacą i dużo więcej niż 15k. Ja praktykuje od dawna już że slacka mam otwartego 9-10 i od 16:45-17 i tylko w tych okienkach mozna ze mna się tam skontaktować. Więc proszę weź ten micromanagment prosto z januszexu i wsadź go sobie
Wszystkim innym pracownikom odpisuje kiedy chce, tylko kieras jest narwany


@darktemplar: To zrób jak koleżanka @RobotKuchenny9000: pozajmuj sobie czas w kalendarzu na "Czas przeznaczony na programowanie" i jak będzie do Ciebie pisał, to zwyczajnie niech czeka na swoją kolei. Wszystko oczywiście zależy od specyfiki samej pracy; nikt Ci nie broni odpisać w tym czasie, chodzi raczej o ustalenie jakiejś bazy do modyfikacji.
@Mopek666 to się spotka z dezaprobatą tym bardziej przez to że mam yes menow w pracy

Za pół roku może zacznę chodzić na rozmowy kwalifikacyjne i zobaczymy, w byle gdzie indziej nie było gorzej za większy hajs bo ostatnio na luzie sobie pracuje
Za pół roku może zacznę chodzić na rozmowy kwalifikacyjne i zobaczymy, w byle gdzie indziej nie było gorzej za większy hajs bo ostatnio na luzie sobie pracuje


@darktemplar: Roześlij CV już teraz. W najgorszym przypadku będziesz musiał odrzucić ofertę pracy, przez co poczujesz się pewniej w obecnej i będziesz lepiej wykonywał swoje obowiązki.