Wpis z mikrobloga

Te telefony zaufania to scam. Niby anonimowe, a spróbuj powiedzieć, że chcesz popełnić samobójstwo to cię namierzą i anonimowość się skończy szybciej niż myślisz. Tam to można sobie o problemach porozmawiać typu, że mnie dziewczyna rzuciła i mi smutno. Przy cięższych sytuacjach jak przemoc w rodzinie na bardziej złożoną pomoc nie ma co liczyć.

#psychiatria #psychologia #telefonzaufania
  • 63
  • Odpowiedz
  • 32
@KrzyzowiecAlfred kup sobie czeską albo ukraińską kartę sim i z niej dzwoń jak tak bardzo boisz się ze będą wiedzieć kim jesteś, mimo że na tym polegają te infolinie żeby wysłać pomoc nawet jak ktoś nie chce.
  • Odpowiedz
@KrzyzowiecAlfred: to po co gadasz że chcesz popełnić samobójstwo, kiedy chodzi ci o krzyk rozpaczy żeby ktoś z tobą porozmawiał i się tobą zajął?
a teraz narzekasz na wykopie na brak anonimowości - z tego samego powodu: samotności i potrzeby żeby ktoś coś odpowiedział
to nic złego, tylko dobrze żebyś wiedział co i po co robisz, a nie oszukiwał sam siebie
  • Odpowiedz
mogliby przynajmniej nie mówić, że to anonimowe skoro tak nie jest.


@KrzyzowiecAlfred: ale są anonimowe, gość z którym gadasz nie wie kim jesteś

natomiast jak zgłaszasz samobójstwo to przekazują to na 112, a tam policja ustala kto i skąd dzwonił - tak samo jak na wykopie napiszesz, że se strzelisz w łeb albo że wsadziłeś rurkę do silnika #pdk to też przyjadą (piękna to była akcja, nie zapomnę jej nigdy). A
  • Odpowiedz
@KrzyzowiecAlfred: No przecież jest anonimowy - rozmówca nie wie kim jesteś, tylko zgodnie z prawem, w momencie powzięcia informacji o możliwej próbie samobójczej przekazuje sprawę służbom.

Przy cięższych sytuacjach jak przemoc w rodzinie na bardziej złożoną pomoc nie ma co liczyć.


kiedy właśnie tak wygląda właściwa pomoc - na interwencji, a nie paplaniu do słuchawki. Jeśli twój rozmówca stwierdzi, że grodzi ci niebezpieczeństwo to będzie interweniował i tyle. Taki jest cel
  • Odpowiedz
@KrzyzowiecAlfred: Mam koleżankę, która pracuje w takim i ostatnio ją pytałem o to, to powiedziała, że nie mają możliwości namierzania rozmówców, ale oczywiście próbują ustalić lokacje pytając.
  • Odpowiedz
@Evert: Dokładnie @KrzyzowiecAlfred: Twój post jest bardzo szkodliwy, bo ktoś może zrezygnować ze skorzystania z takiego telefonu.

Nie jest to anonimowość na zasadzie NIKT NIGDY NIE DOWIE SIĘ KTO TO!

To anonimowość, gdzie bez podawania swoich danych, możesz otrzymać pomoc. To anonimowość, gdzie bez nadmiernej pracy nie ustalisz czyjejś tożsamości, bo umówmy się - osoba odbierająca tam telefon nie ma dostępu do bazy policji czy operatora. Nie wie czy jest
  • Odpowiedz