Wpis z mikrobloga

TLTR: Potrzebuję informacji o wszystkich świadczeniach i ulgach jakie mogę wyciągnąć aby zakupić mieszkanie na kredyt na jak najlepszych warunkach.
Mam 21 lat.

Znalazłem naprawdę świetną okazję na zakup mieszkania i to w mieście. Cena jest względnie bardzo niska ale to i tak dużo pieniędzy więc muszę wziąć kredyt, jestem niemal pewien że lepszej okazji nigdy nie trafię więc jestem zdecydowany ten kredyt wziąć mimo obecnej sytuacji.
Jakie ulgi/świadczenia/bonusy mógłbym wyciągnąć aby to mieszkanie zdobyć jak najmniejszym kosztem?
Wiem, że spełniam warunki na mieszkanie bez wkładu własnego. Słyszałem o różnych innych pomocach kredytowych ale nic konkretnego nie wiem. Nawet gdzie to sprawdzić nie mampojęcia bo jak googluje to mi tylko reklamy kredytów na pół strony wyskakują albo strona rządowa z ścianą tekstu dla prawnika z czego ja nic nie rozumiem.
Pomożecie?

#kredythipoteczny #inflacja #banki #polska #pieniadze
  • 9
@muguet: pkobp ma aktualna ofertę bez wkładu własnego, Jak nie masz nic sensownego do powiedzenia tylko jakieś widzi m isię to nie marnuj mojego czasi i nie pisz nic
@muguet: ale to proponuję się najpierw zorientować, a potem pisać, bo to nie są ściemy, tylko rządowy program mający ułatwić wzięcie kredytu. Możesz wziąć kredyt bez wkładu własnego, bo te 20% gwarantuje BGK w ramach zabezpieczenia. Np. PKO BP ma takie kredyty w ofercie. Minus jest taki, że oczywiście w takim układzie musisz spłacić całe 100% wartości nieruchomości więc rata będzie wyższa niż przy kredytach z wkładem.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@SEBZER: @Tomaszku

PKO BP zapowiedział, że wprowadzenie takiego produktu do asortymentu kredytów hipotecznych planowane jest na koniec III kw. 2023 roku. Wówczas poinformuje o wszelkich szczegółach kredytu. Na razie można na ich temat spekulować tylko na podstawie wytycznych programowych.
@SEBZER: O czym ty mówisz? Jaki kredyt bez wkładu własnego? XD


@muguet: Kredyty bez wkładu własnego są już dostępne w kilku bankach. Zainteresowanie jest jednak prawie zerowe - program to nie jest żadna dotacja, tylko gwarancja wkładu własnego - finalnie i tak trzeba oddać całą kwotę.

Wiem, że spełniam warunki na mieszkanie bez wkładu własnego. Słyszałem o różnych innych pomocach kredytowych ale nic konkretnego nie wiem. Nawet gdzie to sprawdzić