Wpis z mikrobloga

  • 0
@Orjon_MIUI ale te tutoriale na stronie to są dla mnie trochę niezrozumiałe jednak. Muszę to postudiować bo ostatni raz wgrywałem miui w 2017 roku i jakoś to inaczej wyglądało xD da się wgrywając miuipolska zrobić downgrade? Mam fabryczny tel z globalem android 12 i miui 13 a podobno na młodszej wersji lepiej bateria działa. Czy miuipolska ma wycięte wszystkie te bloatware instalatory które są firmowo?
@Cointreau: No to sprawa wygląda standardowo tak jak w 2017. Odblokowanie bootloadera, potem wgranie TWRP, format data i wgranie ROM-u. Jedynie przy aktualizacji do nowych wersji Androida pierwsze ROM-y na nich oparte zazwyczaj są wydawane w paczkach pod fastboot, tzn. ściągasz wtedy paczkę na komputer, rozpakowujesz, telefon uruchamiasz w trybie fastboot i uruchamiasz odpowiedni skrypt (w zależności od tego, czy chcesz zrobić czyszczenie danych, czy po prostu zaktualizować)
  • 0
@Orjon_MIUI dzięki, to może dam jakoś radę. A na poco M4 pro się coś znasz? Tam robilem roota i niby jest ale nie mogę przeglądać wewnętrznej pamięci ani nic do niej kopiować ani nadpisywać - nie działaja mi przez to AdAway. Znasz moze jakieś pełnosprawne romy na ten model?
@Cointreau: o którym mówisz? bo są dwa (4G i 5G). Do partycji systemowej nic nie skopiujesz, bo na nowych modelach jest read-only (więc jedynie modułem pod Magiska możesz coś zmienić). Niemniej do /data albo gdzieś w ten deseń powinieneś móc skopiować bez problemu (choć nie używam AdAwaya więc nie wiem, czego on wymaga).
@Orjon_MIUI: chyba nie dam rady, nie wiem co mam zrobić, nie rozumiem tego jak mam postąpić bo nie jestem w stanie stwierdzić co mam zastosować - jakieś twrp, recovery, fasboot nie ogarniam. Telefon niby można odpalić do fastboot pwr+vol- Jak mogę jednoznacznie potwierdzić jaką mam wersję telefonu? z naklejki po modelu? Pobrałem jakiś rom ale jest opisane jako miui.eu a nie miuipolska. Na forum znalazłem jakieś info że jak się potem