Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Jestem na drugim roku informatyki na polibudzie i po prostu nie mam już siły do tych studiów. Lubię programowanie i rzeczy związane z linuxem ale tego na studiach mam na prawdę mało i jeśli już to programowanie dotyczy bardzo przestarzałych języków i bibliotek a linux występuje epizodycznie jako ciekawostka.
Natomiast na studiach nie brakuje mi na pewno przedmiotów matematycznych i okołoelektronicznych które ledwo zdaję lub nie zadając sobie przy tym masę cierpenia.
Nie wiem czy chcę dalej w to brnąć bo niesamowicie męczę się na tych studiach i widzę też że ta branża przestaje być taka kolorowa i lukratywna, szczególnie dla ludzi dopiero w nią wchodzących. Z drugiej strony niekoniecznie mam jakiś lepszy pomysł na siebie i trochę boję się że jak rzucę studia to utknę w jakichś nisko płatnych pracach fizycznych.

Potrzebowałem sobie to trochę zrzucić z serca i chętnie bym poczytał co o tym myślicie, pozdro 600.

#studia #studbaza #informatyka #programowanie

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #63a0cb33ba11279a731b0a25
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: jonik
Przekaż darowiznę
  • 12
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@AnonimoweMirkoWyznania: ciśnij ziomek, jak jest bardzo źle to zawsze możesz pomyśleć o przeniesieniu się na inną uczelnię, albo zacisnąć zęby i jakoś przez to przejść. Może na kolejnym roku będą fajniejsze przedmioty. Da się pracować w IT bez papieru, ale na pewno jest dużo trudniej złapać ciekawą ofertę. Chociaż nie mam studiów, to z perspektywy czasu ja bym cisnął, szczególnie na tym etapie.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Jak chcesz papierek to idź na wyższą szkołę #!$%@? na czesnym i po 3,5 roku przyślą ci pocztą papierek że oto masz te wyższe.
Oczywiście gówno ono ci reprezentuje, bo tak naprawdę twoja wartość jest na poziomie debila po bootcampie i obaj was załadują na tą samą paletę z juniorami, które dołączają do hurtowych zamówień na papier toaletowy i mydło w płynie w firmach, no ale papirek bemdziesz mioł!
  • Odpowiedz
jeśli już to programowanie dotyczy bardzo przestarzałych języków i bibliotek


@AnonimoweMirkoWyznania: a jakieś konkrety czy może "ojej, java 8 i c++11, koniec świata, turbo przestarzałe, powinien być tylko Haskell i Scala!". Zwróć uwagę przede wszystkim na nauczenie się paradygmatu programowania. To taki krok wyżej/poziom abstrakcji wyżej niż bycie klepaczem danego języka. Dobry programista powinien rozumieć idee pisania i projektowania kodu wg. danej filozofii oraz rozumieć mechanizmy "pod spodem" (np. w celu
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Do mnie do roboty też przyszedł programista po informatyce żeby programy pisać, to mu dali żeby oprogramować jakieś nasze nowe urządzenie to sie okazało ze nie wie jak tranzystor działa i miał przyspieszony kurs elektroniki. Może się przydać ta elektronika.
  • Odpowiedz
Studia informatyczne różnią się tym od bootcampa ze po studiach możesz robić cokolwiek co da się zaprogramować czy to będą roboty, maszyny, aplikacje internetowe, systemy księgowe, testy automatyczne czy cokolwiek innego gdzie trzeba zrozumieć branże czy problem i przetworzyć rozwiązanie problemu na kod. Umiesz pojąć polaczenia nowych i starych technologii w architekturze systemów. Język , technologia już tu nie jest aż tak ważne bo tutaj możesz sobie coś wybrać lub poddać się
  • Odpowiedz