Wpis z mikrobloga

#gamedev gdzie promujecie swoje gry? Wydałem w tamtym tygodniu gre na itch i jedyny sposób żeby ktos gre widział to wysłanie bezposredniego linku, żebym to wiedział to bym nie robił z siebie idioty. Nawet jak już gra przejdzie indeksowanie, może dziś może za miesiąc, to od razu spadnie na setna stronę bo będzie według daty wrzucenia na itch a nie wedlug indeskowania. Po tygodniu mam 77 wejsc i 2 sciagniecia wszystko z 1 postu na wykopie, a 4 lata temu niedokonczone demo mialo setki wyswietlen i chyba z 150-200 sciągniec. Warsztat.gd umarł, tag gamedev na wykopie umarł, na discorda jestem boomer, fora umarły. Gdzie są gracze teraz? Płatne reklamy na fb? Wszystkie grupy na fb to inni developerzy którzy próbują szczęścia a to nie moja grupa docelowa.
  • 14
@TymRazemNieBedeBordo: a co z fanpagami typu indie games gdzie maja po 50 000 ludzi i gry naprawde konkretne maja po 3-4 lajki? Ja wiem że itch to folder, ale co dalej? Kiedyś bym nie miał tego problemu bo była społeczność a teraz nie wiem gdzie jej szukać.
@gmekowsky: A czemu nie wydasz tego na steamie? Płacisz za licencję i jeżeli gra się obroni to i nawet zarobisz na tym konkretnie pieniądze. Potem możesz porozsyłać kody dla jakichś mniejszych streamerów. A następnie dla większych plus jakaś zapłata i zrobi się jakiś ruch.
@Luqart: Nie należę do steam, nigdy tam nie miałem konta i nic nie kupiłem. Jak zaczynałem pisać grę to był "greenlight" a teraz po tych kilku latach nie potrafię się odnaleźć, jakies discordy, jakies slacki gdzie są tysiące osób a aktywnych 3... Chciałem sprawdzić grę na itch, jakby był pozytywny feedback to pewnie bym komus zapłacił by ogarnał za mnie ten steam, ja jestem dev a nie marketingowiec. Z darmowych linków
@gmekowsky: Jak nie potrafisz się odnaleźć to się naucz i przestań się użalać jaki to z Ciebie boomer.
Uderzaj do mniejszych/większych jutuberów, możesz uderzyć do agencji marketingowej która zajmuje się nowymi mediami, instagramami i discordami, ale na to potrzebujesz budżetu. Masz budżet?
@DBR9: pokaż co udało ci się rozbujać w taki sposób. Jestem na dicord polski gamedev chyba z 6k ludzi a z 3 aktywnych. Wystarowałem do konkursu na screenschota i aż przykro, tylko ja i głowny mod wzieli udział.
@gmekowsky: DiscordY, a nie jeden discord. Uderzaj w zagraniczne kanały, uderz do wydawców, prowadź profil na instagramie, lajkuj i wchodź w interkacje z innymi instragramowymi gamedevami, wrzucaj devlogi na YT. Kanałów jest mnóstwo, jak Ci się nie chce tego robić to możesz komuś za to zapłacić, jak nie możesz no to co - przykro mi, konkurencja nie śpi.