Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 91
Syn 11tygodni temu przyszedł do mnie że koledzy się z niego śmieją bo jest gruby i nie ma kondycji.
I w przeciwieństwie do starszego nigdy nie musiałem go prosić żeby wyszedł na trening.
Trzy razy w tygodniu od 11 tygodni trenuję z synem.
Tylko w ostatni weekend wróciliśmy po 5 minutach bo było naprawdę ciężko.

Wiem że tempo jeszcze jest kiepskie ale biegamy po śniegu i ciężko jest jak ma się dziesięć lat. A jeszcze miesiąc temu umierało się po 5 minutach.

Najbardziej cieszę się z systematyczności syna.
Nigdy nie powiedział nie. A czasami sam przypomina.
#bieganie #dzieci #zdrowie
Slwk_1 - Syn 11tygodni temu przyszedł do mnie że koledzy się z niego śmieją bo jest g...

źródło: comment_16712181967gPkaHAxYxbF8BLsx1tU6l.jpg

Pobierz
  • 24
@M-ever: W większości tego nie wynoszą. Po prostu dzieci są małymi psychopatami (pomijam te które są skrzywione od urodzenia) których moralność, empatia się dopiero kształtuje. Nawet jeśli rodzic z dzieckiem pracuje i się nim opiekuje, a nie hoduje to takowe wciąż kreuje dopiero swoją osobowość i wyżej wymienione. Dlatego ważne jest aby to prostować na bieżąco z dzieckiem.

Przykładowo jeśli powiesz dziecku, że nie wolno bić słabszych to może wziąć sobie
@M-ever

@Sl_w_k_1: dzieci bywają naprawdę podłe, ale wynoszą to skądś. Nie wiem dlaczego, ale nasze społeczeństwo nie ogarnia, że świat nie oczekuje od nikogo opinii na każdy temat. Ludzie roszczą sobie prawo do komentowania czyjegoś wyglądu. Współczuję Twojemu synowi, że musiał to usłyszeć.

Dzieci są zwyczajnie szczere. Nie ma wokół nich tego kulturowego muru, który powstrzymuje dorosłych przed pewnymi zachowaniami. Sama natura. Tacy są właśnie ludzie, a ten sposób eliminowali przez
@Sl_w_k_1 mega jest to, że syn z tym problemem przyszedł, wystarczy kilka razy zignorować, nie mieć czasu dla dziecka i to wtedy zaczyna mieć przekonanie, że musi sobie ze wszystkim radzić samo, że nie ma wsparcia, że nie jest wystarczająco ważne.

Trzeba tego pilnować, jeśli gdzieś zabraknie sił na trening to warto szukać jakiegoś zastępstwa w aktywnościach, tutaj jedno to zrzucenie wagi, a drugie obecność rodzica, spędzanie czasu razem. Niby same oczywistości,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Sl_w_k_1: dzieci bywają naprawdę podłe, ale wynoszą to skądś. Nie wiem dlaczego, ale nasze społeczeństwo nie ogarnia, że świat nie oczekuje od nikogo opinii na każdy temat. Ludzie roszczą sobie prawo do komentowania czyjegoś wyglądu. Współczuję Twojemu synowi, że musiał to usłyszeć.

@M-ever: może i okrutne ale jak widać zdaje to swoje ewolucyjne zadanie. Grupa widzi, że mały grubas odstaje od nich fizycznie w gorszą strone to go wyśmiewają a