Wpis z mikrobloga

Czołem!
Podróżujące Mirki i Mirabelki, polecacie coś do zrobienia czy zobaczenia na krótkim wyjeździe do #jordania ? Będę na 4 dni w styczniu, zastanawiam się czy może jest coś np. między trasą Amman->Wadi Rum co warto zobaczyć, żeby nie marnować połowy dnia po przylocie? Planuje klasykę: Petra, Wadi Rum, Morze Martwe, ale jestem nastawiony na maksymalne wykorzystanie czasu. Przygarnę każdą wskazówkę czy ciekawą informacje.

#podroze #podrozojzwykopem
  • 20
@bdm_bq: byliśmy niedawno właśnie na 4 dni. Lądowanie ok. 12, dzida do Wadi Musy na kolację i nocleg, następny dzień Petra i przejazd na kolację i noc na Wadi Ruum, cały dzień jeep touru, drugi nocleg na pustyni, a od rana powrót przez Akabę i Morze Martwe. Potem mogę podrzucić Ci sprawdzony nocleg w Wadi Musa (super przyjazny i pomocny host) i przesłać pinezkę na darmową plażę z możliwością umycia się
  • 0
@adahtje: Piękne dzięki, chętnie przyjmę każdą rekomendacje co do fajnych miejscówek na nocleg i z dobrym jedzeniem. Nie lepiej z Ammanu lecieć najpierw na Wadi Rum? Czy logistycznie twoim zdaniem bez znaczenia?
@bdm_bq: zastanawialiśmy się nad tym, ale biorąc pod uwagę, że w Petrze był największy wysiłek (tego dnia mieliśmy 36k kroków) to woleliśmy zrobić to na starcie niż ostatniego dnia. Dodatkowo okazało się, że przejazd tą drogą na zachodzie (nr 65) był atrakcją samą w sobie (wielbłady na drodze, pustynia, przejazd przez kilka mniejszych miejscowości), więc wyszło spoko. Co do noclegu w Wadi Musa to niby każdy ma booking i może sprawdzić
@bdm_bq: moim zdaniem styka. Ew. jeszcze Aqaba, ma swój klimat, ale szału nie robi. Postaraj się przenocować na Wadi Rum, ale może być zimno w nocy. Ew. góra Nebo, ale też bez szału. W Ammanie koniecznie Amfiteatr i te ruiny na górze.
@adahtje: a powiedz mi jak jest z dojazdem na te noclegi na pustynie? będę miał wypożyczony samochód (toyote yaris) i zakładam, że nie dojadę na nocleg na pustynie samodzielnie, więc jak to wygląda jak mam wypożyczony samochód z lotniska?
@adahtje: i normalnie można swoje auto tam zostawić i będzie git tak? + pytanie - gdzie najlepiej tam kupić kartę sim z internetem do telefonu? na lotnisku gdzies jest miejsce w normalnych pieniadzach?
A jak temperatury?


@bdm_bq: no generalnie trzeba wziąc kurtkę i bluzę - temperatury w zależności od tego gdzie jesteś w kraju mogą się wahać od 0 do 20 stopni :D szczególnie jak spaliśmy na wadi rum to w nocy było mega zimno

Polecasz jakieś wycieczki czy cos konkretnego na Wadi i w Petrze?


@bdm_bq: no w Petrze to idziesz, płacisz za bilet (650 zł za dwie osoby (!)) i sobie