Wpis z mikrobloga

gówno prawda. Poczytaj o fizyce kwantowej to się dowiesz, że czasem działają a czasem nie ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@pepeq:

powiedz to bozonom higssa i promieniowaniu czerenkowa ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@mojnicknawykopie:

Ale wy sie znacie,,, :PPP

Powiedzcie Newtonowi ze jego prawa nie dzialaja.

Fizyka dziala zawsze. NIe zawsze ldzie ja rozumieja. Czasem dopiero pozniej potrafia zrozumiec/maja narzedzia zeby prawa fizyki zrozumiec.
@MalaHelenka: nie prawda, przechodzi raz, według jakiejś zasady, ale nie wiemy jakiej. Robiąc eksperymenty żeby to ustalić wychodzą nam trzy różne wyniki, bo nasze instrumenty pomiarowe zaburzają eksperyment w tak małej skali, więc mówimy że są trzy równie prawdopodobne odpowiedzi na pytanie "jak przeszła".
@dejwis: Prawo Heisenberga, Prawo Pauliego, Prawo Borna, Prawo Einsteina-Podolskyego-Rosena, Prawo Schrödingera - można to szybko sobie zgoglować.

Fizyka Newtonowska - co też można sobie zgoglować, ma zastosowanie w obiektach których możesz określić położenie, prędkość, prawach ruchu - chociażby grawitacja, zatem nie zajmuje się cząstkami mikroskopowymi: np. elektrony, protony, fotony.
@MalaHelenka: dobrze wejść na mirko to się człowiek dowie czegoś nowego.

Napisałaś, że

"Fizyka Newtownoska, nie zajmuje się cząstkami mikroskopowymi jak elektrony czy protony"

To straszna bzdura jest, a co z obserwacją toru ruchu elektronu w polu magnetycznym
czy Einstein ze swoim efektem fotoelektrycznym i obliczoną energią kinetyczną dla wyrwanego elektronu z metalu, to wszystko jest właśnie tym klasycznym jeszcze ujęciem.

Reszty nie komentuje, nie rozróżniasz podstawowych rzeczy. Widać, że coś
@MalaHelenka: poza tym mechanika kwantowa, to nie jest jakas inna rzeczywistość czy dodatkowy świat, to tylko zasady i formalizm matemtyczny ktory wynika z falowej natury materii, właśnie to nazywamy mechaniką kwantową
@MalaHelenka: no i miej litość nie prawo Pauliego, a zakaz Pauliego (ewentualnie zasad Pauliego), nie prawo Shrodingera a równanie Shrodingera, które jest swoją drogą równaniem różniczkowym