Wpis z mikrobloga

Dzisiaj zalało mi karton, w którym trzymałem m.in. opakowania od różnych rzeczy. Od laptopa, procesora, karty graficznej, zegarka, telefonu, słuchawek itd.
Naszła mnie myśl - czy warto to trzymać? Nigdy tego nie wyrzucałem, bo twierdziłem, że łatwiej to będzie sprzedać i może nawet drożej.

Czy jak kupujecie używane rzeczy, to patrzycie na to, czy mają dołączone oryginalne opakowanie? Jesteście w stanie zapłacić więcej za to, że macie oryginalne pudełko? Zwiększa to wiarygodność, że nie jest to trefny towar?

Z ewentualnych rzeczy, które jeszcze przychodzą mi do głowy, to ewentualna reklamacja/gwarancja, jeśli coś ma poniżej 2 lat.


#pytanie #komputery #elektronika
poop - Dzisiaj zalało mi karton, w którym trzymałem m.in. opakowania od różnych rzecz...

źródło: comment_1671037966ElexAsDpt0JczBV5iIRFgH.jpg

Pobierz
  • 11
@poop: oczywiście trzymać w czasach kiedy opał na zimę staję się walutą przyjdzie czas na produkcję brykietu z kartonów zarobisz miliony ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
Czy jak kupujecie używane rzeczy, to patrzycie na to, czy mają dołączone oryginalne opakowanie? Jesteście w stanie zapłacić więcej za to, że macie oryginalne pudełko? Zwiększa to wiarygodność, że nie jest to trefny towar?


@poop: Zależy jak stare / tanie są to rzeczy. Dopłaciłem za używany iPad Pro by był w komplecie z pudełkiem.
@poop: ja trzymam większe pudła na strychu, np. po telewizorze albo jakimś większym sprzęcie AGD. Drobnicy nie trzymam, chyba że to np. telefon albo laptop, natomiast wszystkie pudła po komponentach PC wywaliłem, bo i tak nic z nimi nigdy nie zrobię.
@poop: ja tak trzymałam pudełka po oryginalnych zabawkach dziecka bo właśnie myslalam, ze może kiedyś sprzedam. Teraz wywalam, bo widzę radość staruchow na mirko jak znajda na strychu u rodziców jakas zabawke z dzieciństwa i postanowiłam, ze będę trzymać dla wnuków xD przynajmniej dziecko nie będzie miało żalu ze wywaliłam jakas fantastyczna kolekcje xD
@poop: trzymam i mam podobne problemy - pudełka zajmują coraz więcej miejsca, a trzymać nie ma gdzie. Trzymam głównie z powodu gwarancji. Dużo łatwiej jest wrzucić np. tv 65' w oryginalne pudełko niż kombinować jak to wysłać i dobrze zabezpieczyć. Trzymam też z powodów psychologicznych - sam sprawdzam przy zakupie czy produkt jest w oryginalnym opakowaniu czy nie (lepiej zabezpieczony, mniejsze prawdopodobieństwo juchty).