Wpis z mikrobloga

Byłem sobie wczoraj na zakupach, nie kupuje takich rzeczy już od kilku lat ale jak zobaczyłem że 1,75l (xD super pojemność bulwo) napoju kosztuje 7,45 zł i to w Biedronce a nie Żabce czy na stacji benzynowej to się ostro zdziwiłem.
Przecież to jakaś abstrakcja, te napoje kosztowały 3,99-4,99zl i to z pełnym VAT.
Dziękujemy #nbp dziękujemy #pis za #!$%@? kraju xD
#biedronka #inflacja #gozpodarka
witam12 - Byłem sobie wczoraj na zakupach, nie kupuje takich rzeczy już od kilku lat ...

źródło: comment_1670660220jNCvEeRuyCVn2KYoosz3cI.jpg

Pobierz
  • 128
via Wykop Mobilny (Android)
  • 81
@TypowyPolskiFaszysta: ja też w 95% pije wodę zwykłą i gazową ale jak raz w miesiącu chce sobie zrobić drinka z Colką lub Spritem to człowieka ©#!$%@? strzela że w tym kraju za godzinę minimalnej możesz sobie kupić 2 butelki Coli xD

A co do tych twoich naturalnych soków to po primo fruktoza z tych soków dla organizmu niewiele różni się od cukru z Coli a po secundo od nowego roku pisdzielce
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
weźmie colę biedronkową za 3,99;)

@butterfly: Z tą Colą Orginal to śmieszki były kilka lat temu, aktualnie jak zepsuli zwykłą Colę która Nijak nie smakuje jak ta która można było kupic jeszcze 3-4 lata temu to te wszystkie Cole Orginal nie różnią się wiele w smaku od Coca-Coli czy Pepsi
@moll dlatego napoje bez cukru tez podrożały ( )


@kawazrana: To jest śmieszne, bo tak, napoje bez cukru też podrożały ze względu na podatek cukrowy. XD
Ja osobiście lubię te słodzikowe gówna bo mają 0kcal, a raczej miały - dziś większość firm napoje "bez cukru" zamieniła w "bez dodatku cukru", bo w celu unikania podatku dolewają minimum 20% soku (najczęściej najtańszego jabłkowego), więc już cukier zawierają.
taką mamy ciasną gospodarkę, że firmy mogą sobie na to pozwolić.. koszt produkcji rośnie z 0,5 zł do 1 zł, produkt końcowy z 4 zł na 7 zł ¯_(ツ)_/¯

@hu-nows to zakładając że koszt produkcji to jest koszt sprzedaży to i tak produkt końcowy jest tańszy niż powinien i widać że ktoś zarobi mniej.
Bo wiesz, że marże liczy się procentowo więc jak producent sprzedaje o 100% drożej to teoretycznie przy zachowaniu
@witam12: z cenami tego gówna to odlecieli już (sam to piję do drinków ( )), ale najbardziej mnie #!$%@? niedobór w sklepach napojów zero. W Lidlu, Ald zapomnij, w Biedrze często nie ma. Nawet w wielkiem Kaufie ostatnio nie było. Nie licząc małych pojemności czy puszek, których w ogóle nie opłaca się kupować.
@piker: kek, to polecam zweryfikować informacje bo zwykła Pepsi od czerwca jest dosładzania słodzikiem :)


@witam12: O dżiz, serio? XD
Ja zawsze byłem team Coca-Cola więc Pepsi już kilka lat nie piłem, poza KFC, ale ta z koncentratu od lat już miała słodzik.