Wpis z mikrobloga

Byłem sobie wczoraj na zakupach, nie kupuje takich rzeczy już od kilku lat ale jak zobaczyłem że 1,75l (xD super pojemność bulwo) napoju kosztuje 7,45 zł i to w Biedronce a nie Żabce czy na stacji benzynowej to się ostro zdziwiłem.
Przecież to jakaś abstrakcja, te napoje kosztowały 3,99-4,99zl i to z pełnym VAT.
Dziękujemy #nbp dziękujemy #pis za #!$%@? kraju xD
#biedronka #inflacja #gozpodarka
witam12 - Byłem sobie wczoraj na zakupach, nie kupuje takich rzeczy już od kilku lat ...

źródło: comment_1670660220jNCvEeRuyCVn2KYoosz3cI.jpg

Pobierz
  • 128
Z jednej strony rozumiem że ludzie popierają podatek cukrowy ale dla mnie jest trochę absurdalny bo to zwykły skok na kasę xD
Jeszcze ma zostać chyba rozszerzony na soki XDD
Czemu jakiekolwiek inne produkty zawierające cukier nie są objęte dodatkowym podatkiem? XD
To jakby podnieść ceny paliwa tylko osobom prywatnym aby zaczęli wybierać inne formy transportu bo to dla ich zdrowia XDDD
Niby częściowo pomoże ale to raczej przymus a nie alternatywa
@dzek: dokładnie tak robię. Też mam w domu skład jedzenia z długim terminem ważności. Portfel jest wdzięczny takiej postawie ;)
Przecież to jakaś abstrakcja, te napoje kosztowały 3,99-4,99zl i to z pełnym VAT


@witam12: pod koniec 2020 roku w grudniu na święta zaraz przed wprowadzeniem podatku cukrowego 4x2L orginalnej pepsi kosztowało w promocji 9,99 zł, teraz by trzeba było na to wydać pewnie ze 3 razy tyle
a myślisz że jak opozycja przejmie władzę to ulżą ludziom i zlikwidują podatek cukrowy?


@Ama-gi: Wątpię by znieśli ale już jak najbardziej wierzę w jego zmianę na styl zachodni czyli podatek od zawartości cukru a nie jak u nas jakieś kretynizmy z opodatkowaniem napojów zero i jednocześnie zwalnianiem z podatku napojów bo ktoś tam wrzucił 20% soku jabłkowego.