Wpis z mikrobloga

@roots18: alkoholu nie pijam wcale, od święta czasem wejdę do "303 rodzaje piwa" po jakieś 0%. Mam wrażenie, że przy każdej wizycie wąsatego Janusza pada tam HE HE O KURNIA JESZCZE BYM SIĘ ZATRUŁ PRZECIEŻ TO NIE MA ALKOHOLU HJE HJE
  • Odpowiedz
@roots18: Problem z bezalko jest taki sam jak z wegańskimi burgerami. Często są droższe. tak np. piwko lech free jest droższe od zwykłego lecha. Z czego wynika ta różnica? Tak samo w niektórych burgerowniach kotlet z grochu kosztuje tyle samo co wołowina. Płacimy za trend.
  • Odpowiedz
  • 5
@gbsh: głównie cena wynika z bardziej złożonego procesu produkcji i wydaje mi się, że też z racji na dużo mniejszy wolumen sprzedaży. Wiadomo, że jak czegoś sprzedaje się dużo to proces produkcji robi się tańszy i można dać niższą cenę
  • Odpowiedz
@roots18: Pewnie, że są :)

Tutaj problem jest dwuwątkowy. Z jednej strony (pic rel), rozbijasz się z polską śmietanką, która wali Harnoldy do odciny i system się zawiesza, na myśl o spożyciu piwa bezalkoholowego, a drugi wątek, to naprawdę słaba jakość niektórych wypustów, co skutecznie zniechęciło pierwszych próbujących do takiego trunku.
  • Odpowiedz
@roots18: alkohol to jest twardy narkotyk, generalnie jak ktoś musi pić regularnie piwo, to raczej jest alkoholikiem. Alkohol to jeden z najsilniej uzależniających narkotyków, do tego bardzo szkodliwy i dewastujący organizm oraz mózg. Generalnie narkomani to słabi psychicznie ludzie. Piwo 0% można od czasu do czasu wypić.

@berylpl: brawo Ty +1
  • Odpowiedz
  • 2
@Beekeeper: mi tego akurat tłumaczyć nie musisz, jestem tego świadom, staram się poszerzać wiedzę bo to akurat przydatne w tym biznesie. Pokazuję tutaj tylko właśnie przykłady tego o czym piszesz i tego jak zakorzeniony jest alkohol w polskich głowach, gdzie ludzie nie potrafią zaakceptować faktu, że można zrobić naprawdę dobry w smaku browar, który nie ma w sobie alko.
  • Odpowiedz
@roots18: Macie jakis kod rabatowy dla wykopkow? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nie mialem pojecia ze istnieje taki wybor "piw" bezalko, az sobie zrobie degustacje od was chyba
  • Odpowiedz
głównie cena wynika z bardziej złożonego procesu produkcji i wydaje mi się, że też z racji na dużo mniejszy wolumen sprzedaży.


@roots18: akurat proces produkcji to są grosze (dosłownie), wolumen sprzedaży - zapewne tak.
W zerówkach odpada koszt akcyzy, więc powinny być dużo tańsze, a nie są.

Tak samo jak cola z cukrem (podatek) i bez (bez podatku) = cena ta sama. Taka strategia producenta.
  • Odpowiedz
  • 1
@JestemKrzysio: w takim razie trochę dziwna strategia, bo udział sprzedaży bezalko z roku na rok jest coraz większy, a faktem jest, że cena wiele osób odstrasza. Spotykamy się z tym, że ceny polskich kraftów są dla klientów za wysokie, ale nie wynikają one z naszej zachłanności i wysokich marży a niestety z tego, że cena bazowa od producenta jest już bardzo wysoka
  • Odpowiedz
@JestemKrzysio: Właśnie o to mi chodzi. Wydaje mi się że gdyby bezalko miało niższą cene ludzię częściej by po nie sięgali. Czasami masz ochotę na smak piwa a nie na alkohol w nim zawarty.
  • Odpowiedz