Wpis z mikrobloga

Kto ma z Was kredyt w banku Pekao SA sprawdźcie jak jest u Was z ratami bo zauważyłem u siebie taką ciekawostkę, że po ostatniej aktualizacji oprocentowania (1 października) bank naliczył mi za dużą ratę kredytu o ok. 30 zł. Obecnie rata mojego kredytu wynosi 1183 zł a wg kalkulatorów powinna wynieść ok. 1150 zł. Co kwartał jak mi aktualizowali oprocentowanie przeliczałem sobie w kalkulatorach (pozostała kwota do spłaty, oprocentowanie, data ostatniej raty kredytu) i wszystko się zgadzało a teraz się nie zgadza. Zadzwoniłem na infolinie i nie potrafili mi wytłumaczyć z czego to wynika, powiedzieli, że mam czekać na oficjalne zawiadomienie o zbliżającej się płatności raty. 2 grudnia oficjalnie dostałem zawiadomienie i w piśmie nie ma tam o dodatkowych opłatach typu prowizje, odsetki. Przed złożeniem reklamacji napisałem wiadomość o wyjaśnienie. Odpisali, że przekazali informacje do odpowiedniego działu i mam czekać na odpowiedź.
Czy możliwe jest, że przez rządowe wakacje kredytowe mam wyższą ratę kredytu ? Jak to wygląda u Was w banku Pekao ?
#nieruchomosci #kredythipoteczny #mieszkanie #pekao #wakacjekredytowe #wibor
  • 12
@stiepek86: A to nie jest tak, że nie spłacałeś kapitału przez wakacje a w kalkulatorze tego nie uwzględniasz?


@OlekAleksander: Nie. Wakacje wydłużają harmonogram, więc nie powoduje to zwiększenia raty.

@OlekAleksander: Przeliczałem, że wydłużył mi się okres kredytowania o 4 miesiące i to uwzględniłem w kalkulatorze. W czasie wakacji kredytowych odsetki zostają zamrożone i nie są dodatkowo naliczane.


@stiepek86: Po wprowadzeniu wakacji kredytowych wiele banków ma kłopoty z generowaniem
@stiepek86: Po wprowadzeniu wakacji kredytowych wiele banków ma kłopoty z generowaniem poprawnych harmonogramów, sądzę, że tak też jest w Twoim przypadku.


@marcpol: Uważam, że bank w tej sytuacji powinien poinformować klientów o możliwym błędnym przeliczeniu harmonogramu rat. Większość ludzi pewnie nie ma świadomości, że będą mieli większą ratę kredytu niż w rzeczywistości powinni mieć.
@marcpol: Uważam, że bank w tej sytuacji powinien poinformować klientów o możliwym błędnym przeliczeniu harmonogramu rat. Większość ludzi pewnie nie ma świadomości, że będą mieli większą ratę kredytu niż w rzeczywistości powinni mieć.


@stiepek86: Masz rację, ale delikatnie mówiąc banki są mocno nieidealne :)
@marcpol: właśnie nie wiem gdzie tego szukać. Mam tylko następną rate, a nie harmonogram kolejnych


@masqu88: Według umowy kredytowej (ostatnie wzory) informacje o zmianach wysokości raty są przekazywane przez bankowość elektroniczną w przypadku użytkowników tego systemu.