Wpis z mikrobloga

Złożyłam kompa z nowych części:
- i5-11400f,
- asus GeForce RTX 3060 TUF GAMING OC V2 LHR,
- asus prime z590-p,
- 2x 16 fury 16-20-20,
- mve gold 650 v2 gold
... i problem zaczyna się z pikaniem BIOSu (1 długi i dwa krótkie). Przeczytałam, że to wina karty graficznej, lecz po wyciągnięciu jej problem nie ustaje. Próbowałam wszystkiego, zamiana kości ram, reset biosu i nic.
Ma ktoś może pomysł, jaki ból doskwiera świeżo złożonemu komputerowi?
#informatyka #it #komputery
  • 36
Przeczytałam, że to wina karty graficznej, lecz po wyciągnięciu jej problem nie ustaje.


@Yu_liiia: a zamiast niej wsadziłaś wtedy inna? bo ten procesor nie ma karty graficznej i jak wyjmiesz jedyną to nadal jest z nią problem, a raczej z jej brakiem.

i problem zaczyna się z pikaniem BIOSu (1 długi i dwa krótkie). Przeczytałam, że to wina karty graficznej

a to nie jest ram przypadkiem?

One long and two short
@Yu_liiia: ten zasilacz jest modularny, w sensie - ma odpinane kabelki? Zweryfikuj czy wszystko dobrze podpięłaś i czy oznaczenia na wtyczkach zgadzają się z tymi wpiętymi do zasilacza.

1. Upewnij się, że masz podpiętą wtyczkę ATX12V1 (8-pin) w lewym górnym rogu płyty głównej. Ona jest podzielona na dwie części (4-pin i 8-pin) i ta część 8-pin jest najważniejsza. 4-pin może być niepodpięta, ale 8-pin musi być obowiązkowo.

2. Pamięci
@strusmig: wszystko jest na swoim miejscu, nawet dodatkowo podłączyłam ten 4 pinowy co jest obok 8 pinowego, pamięć RAM wkładam wg oznaczenia na instrukcji czyli A2, B2... Co do karty graficznej, widać, że wymaga dodatkowego zasilania