Wpis z mikrobloga

'Czym jesteś?' zapytałam.

'Nie wiesz?'

'Nie.' Zastanawiałem się, dlaczego oczekuje ode mnie zadania pytania, na które już znałem odpowiedź. Jako osoba autystyczna, byłam (i często nadal jestem) bardzo dosłowną osobą.

Jego odpowiedź brzmiała, że mogę to nazwać jakkolwiek chcę. Większość ludzi, wyjaśniło, nazwało to aniołem lub przewodnikiem; niektórzy nazwali to bogiem.

'Ale ty tak naprawdę nie jesteś żadnym z tych elementów, prawda?' W jakiś sposób z natury to rozumiałam.

Wyraziło zadowolenie i dumę - co nazwalibyśmy uśmiechem - i odpowiedziało: 'Nie. Żadne z nich nie jest w pełni dokładne, choć wszystkie są tak dokładne, jak mogą być dla osoby decydującej.'
'
'Dlaczego nie mogę zdecydować, czym jesteś?'

'Nie masz z góry założonych idei, które mogłyby stanąć na drodze twojego zrozumienia. Rozumiesz, że nie możesz mnie naprawdę poznać, gdy nosisz ograniczenia swojego ciała. Wiesz czy jestem dobry czy zły i czy mi ufasz czy nie. To jest kompletna, wystarczająca wiedza".

Następnie Istota zabrała mnie w obecność "Wielkiej Inteligencji", która stworzyła wszystko: jest wszystkim i istnieje w, przez i jako wszystkie rzeczy. Nazwałbym to 'Bogiem', choć to słowo ma zbyt wiele nieporozumień związanych z nim w naszym świecie, aby było dokładne.

W tej Obecności po prostu stałem. Wszędzie czułem miłość. Była ona gęsta i ciężka i miała dosłowną fizyczną obecność. Ta Obecność była wykwintna i wspaniała. Czułem również jej wdzięczność dla całej ludzkości i dla wszystkich, którzy muszą cierpieć w tym miejscu. Miała ciężar, obecność i formę. Jest to jedna z rzeczy, o których nigdy nie słyszałem, że Bóg jest wdzięczny nam i za nas i za wszystko, czym jesteśmy i co robimy.
(...)
Wielka Inteligencja jest paradoksem. Jest całkowicie kochająca i w pełni nieograniczona. Co z definicji paradoksu oznacza, że jest niemożliwa. Nie może być ograniczona tylko do miłości, nie może być ograniczona tylko do bycia nieograniczoną, albo nie jest nieograniczona.

Ziemia jest miejscem, gdzie nieograniczone staje się ograniczone; gdzie pojedyncze staje się wieloma. Tutaj może znać wspólnotę i samotność. Może znać ból serca i nadzieję. Może znać wszystko to, czego nie może znać nieograniczona istota czystej miłości. Potrafi wyobrazić sobie i dostrzec zło, którego tak naprawdę też nie potrafi. Aby rozwiązać ten paradoks, musi doświadczyć bezradności i ograniczenia.

Więc, czym jest wolna wola? Wolna wola to możliwość przyjścia tutaj, aby pomóc rozwiązać paradoks "boga". Być tym wszystkim, czym nie jesteśmy, aby wszystko co cudowne i radosne mogło nadal istnieć. Aby sama miłość mogła dalej istnieć. Aby Nieograniczone nie było ograniczone.

Dlatego odpowiedzi na "Dlaczego?" i na pytania o sens życia są zawsze "po prostu istnieć" i "wybrać miłość" i "nauczyć się kochać" Ponieważ wszystko, co musisz zrobić, aby rozwiązać paradoks, to istnieć. A skoro istniejemy tutaj, to za każdym razem, gdy wybieramy miłość, rozszerzamy wszechświat. Miłość jest tęsknotą życia za samym sobą. Pomimo rzeczywistości, w której żyjemy, nawet najciemniejsze dusze wśród nas nie mogą pomóc, ale sięgają, tęsknią i zmierzają ku dobru i ku miłości.

Miłość jest bowiem prawdziwą naturą tego, kim jesteśmy. I kiedy doświadczamy strasznych rzeczy, pytanie "Dlaczego?" przychodzi na myśl, ponieważ jest to centralne pytanie miłości, życia i tego świata. Odpowiedź brzmi: 'Aby wszystkie rzeczy mogły nadal istnieć.'

Każda dusza zdecydowała się przyjść tutaj i cierpieć z powodu miłości. Każda dusza kocha wszechświat, kocha życie i kocha ten świat i WSZYSTKIE światy. Każda dusza kocha WSZYSTKO tak ogromnie i intensywnie, że zdecydowała się przyjść tutaj, aby wszystkie wszechświaty mogły tętnić pięknym, radosnym ŻYCIEM.

Każda istota, którą widziałem, uznaje, że wasze życie daje im dar życia. I kiedy każda dusza pójdzie 'do domu' po śmierci, ona również pozna nagrody za swój własny dar. 'Nagrodą' za ich poświęcenie będzie radość, miłość i odczuwanie niesamowitej, cudownej, pięknej radości z ŻYCIA i MIŁOŚCI wszędzie we wszechświecie.

Kiedy wracasz do domu, spotykasz swoją własną duszę. Chętnie przyszedłeś tutaj, aby zapomnieć o sobie. Chętnie przyszedłeś tu, aby ocalić każdą piękną i wspaniałą rzecz. Cierpiąc to, czego "bóg" nie może, dajesz dar życia.

#duchowosc
#zycieposmierci
#wrotasmierci
#filozofia
#mistyka
#nde
  • 2