Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
W mojej firmie jest redukcja etatów m.in. w dziale IT i trafiło na mnie :-/ Dostałem propozycje - przechodzę do innego pod-działu albo out.
Z tego co wiem to ten projekt w tym pod-dziale to jest ciut-dramat: jest duża rotacja, wiem że jest legancy i co też się wiąże spaghetti code, stare technologie i dość duże ciśnienie na wykonywanie tam roboty.
Zastanawiam się pod 2 względami: nie wiem jak teraz stoi branża IT, bo na Linkedina dawno nie wchodziłem a w sumie teraz pewnie pójdą zwolnienia; dwa że brakuje mi tylko 2m do pełnych 2 lat w firmie (ogólnie mam 3 wpisy w CV: 1r 5m, 1r 5m i 1r 10m) i nie wiem czy to dla niektórych nie będzie 'skoczek', szczególnie jak np. pójdę do kolejnej firmy i tylko kilka miesięcy popracuje.
Myślicie że zostać, zacisnąć zęby i w międzyczasie szukać pracy czy się nie pierdzielić i out z firmy (jestem w sytuacji że mogę pół roku żyć z oszczędności)?

#praca #pracbaza #it #programowanie

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #637eba4c4bf3873cacec0b6f
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: jonik
Wesprzyj projekt
  • 11
@AnonimoweMirkoWyznania:

ja pitole z czym masz problem?

uaktualniasz profil na linkedinie, klikasz ptaszka że jesteś otwarty
jak Ci przysyłają propozycję to na początek zadajesz pytanie ile Ci dadzą, jak kasa się zgadza to chodzisz na rozmowy...

czemu rozkminiasz co sobie pomyśli wyimaginowana babeczka z HR z firmy do której nie aplikujesz? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
ŚwiętaPantera: > W mojej firmie jest redukcja etatów m.in. w dziale IT i trafiło na mnie :-/

I co w tym złego? Szukałeś wcześniej pracy? Ja wysyłałem CV dla sportu jako pracujący i jestem w szoku jakie mam oferty. W końcu zaakceptowałem ofertę z 3x lepszymi zarobkami ale obecnego, że jest spoko - nie zostawię ;) Poszukaj sobie pracy w której Ci dobrze zapłacą.

Dostałem propozycje - przechodzę do innego pod-działu