Wpis z mikrobloga

@Arstotzkaball: chodzi o to, że możesz iść do lekarz i dostać zwolnienie na 30 dni, albo 15 dni itd. Do każdego zwolnienia składasz wniosek ZAS-53 na tyle dni ile zla. Tych wniosków może być 3,4,5 itd. Ale maksymalna liczba dni tych zwolnień lekarskich wynosi 91 dni.
@bikx: Zaczynam rozumieć, będę mi wypłacać tyle ile dni mam na zwolnieniu, generalnie jeśli do teraz nie otrzymałem wiadomości o błędzie w wypełnianiu to raczej dokument został pomyślnie sprawdzony i czekają na odpowiedź (byłego) pracodawcy?
@Arstotzkaball: nie, chyba że przekraczasz 182 dni
Czyli np.
- w okresie umowy o pracę wykorzystałeś 180 dni zwolnień lekarskich, więc po ustaniu max 2 dni. Bo daje to już razem 182 dni.
- w okresie umowy o pracę wykorzystałeś 3 dni zwolnień lekarskich, więc po ustaniu masz 91 dni. Łącznie 94 dni.
- w okresie umowy o pracę nie miałeś żadnych zwolnień lekarskich, więc po ustaniu 91 dni.
@bikx: I jeszcze zapytam, czy zwolnienie lekarskie zachowa ciągłość jeśli np powiedzmy obecne zakończy się 17 listopada,i wtedy czy mogę wziąć na następny dzień (18) czy muszę na dzień kończący (17) by zachować ciągłość?
@bikx: Dzięki, bo nie miałem pewności czy zwolnienia muszą się nakładać (daty), czyli poprzednie moje 1 zwolnienie z dnia 17 października trwające do 21 października, zachowuje ciągłość z obecnym 22 października- 17 listopada, tak?