Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Nie jest dobrze. Krótko parę słów o sobie. Jestem 23 letnim studentem, przegrywem który właśnie stracił pracę w głupi sposób. Mieszkam z dziadkami, bo im pomagam i przy okazji oszczędzam pieniądze (ale nie pasożytuję na nich, wszystko opłacam). Moi rodzice są po rozwodzie, ojciec sam pije a matka znalazła sobie kogoś, z kim najchętniej by się teraz rozwiodła. Kilka dni temu powiedziała mi, że być może wprowadzi się do nas wraz z jego dziećmi, ponieważ ma już dość swojego nowego męża.

Nasunęła mi się pewna myśl, ponieważ żyję bardzo blisko granicy i może ktoś zorientowany coś poradzi (bo ja w sumie nie mam nikogo). Czy jest jakakolwiek szansa z około €2,5k i własnym autem wynająć coś w Niemczech bliżej granicy? W Berlinie pracę można znaleźć, ale o mieszkanie tam bardzo ciężko, na studia zaoczne mogę dojeżdżać do Polski. Czy w tych opustoszałych miejscowościach NRDowskich jest jakaś szansa? Czy trzeba te zaświadczenia o zarobkach itd. nawet tam i nic z tego, bo w Niemczech nigdy nie pracowałem.

#niemcy #emigracja #mieszkanie #wynajem

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #6367cf1c768f2f483ae49e98
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Nie jest dobrze. Krótko parę słów o...

źródło: comment_1667749230Vy5cfCHxRShCReidgYkhS6.jpg

Pobierz
  • 2
@AnonimoweMirkoWyznania: Jesli chodzi o to to Eisenhuttenstadt/Guben/Bautzen/wioski pod da sie cos znalezc, na w miare korzystnych warunkach. Im bardziej w strone Berlina tym gorzej, bo spora czesc jest wynajeta na potrzeby pracownikow Tesli pod Berlinem/w Berlinie.