Wpis z mikrobloga

Jedyne wyjście to zrobić sobie saunę w domu, jeżeli nie jesteś gotów się z tym pogodzić


@Mirkosoft: dokładnie to samo chciałbym powiedzieć każdej kobiecie w "dni dla kobiet" ale niestety mnie tam nie wpuszczą
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
@jakub972: Z jednej strony jestem przeciwko dyskryminacji pozytywnej ogólnie, z drugiej strony molestowanie w saunach przez starych oblechów jest nagminne. Saunowanie w Polsce serio wiąże się z dość dużym ryzykiem dla kobiet. Raz poszedłem ze swoją różową, ja zostałem w suchej, ona poszła do jacuzzi. Wychodzę, a ona ze łzami w oczach, że jakiś stary typ ją bez ogródek złapał za udo w jacuzzi. Gdybym przy tym był to pewnie miałbym
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@MannaR: różowa się popłakała ale pewnie nie zgłosiła tego faktu na policję albo nawet to obsługi, co?

Zamiast walczyć z tym tak jak się powinno to robić to nie, najlepiej całkowicie zakazać wstępu wszystkim mężczyznom.
  • Odpowiedz
@jakub972: jak to prywatna sauna to nic mi do tego, jak państwowa to tfu

z drugiej strony jednak gorzej że w saunach stare dziady się rozbierają i z fiutami na wierzchu małe dzieci straszą xD zamiast wprowadzać sauny tylko dla kobiet powinno zakazywać rozbierania się
  • Odpowiedz
@MannaR: a daj spokój... ten błazeński wątek się przewija na wykopie co chwilę :D opisałem jak kiedyś z żoną byłem we wrocławskim aqua na saunach - wstyd i żenada, spleśniałe staruchy w googlach do pływania wchodzą do basenu schładzającego i nurkują z fajkami, w saunach drą ryj że w ręczniku nie wolno wchodzić itd itd. to zakrzyczeli mnie wykopki, że mi się przyśniło, że żona to wymysł, że głupoty popycham i
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@jakub972: jak to prywatna sauna to nic mi do tego, jak państwowa to tfu


z drugiej strony jednak gorzej że w saunach stare dziady się rozbierają i z fiutami na wierzchu małe dzieci straszą xD zamiast wprowadzać sauny tylko dla kobiet powinno zakazywać rozbierania się

@yahoomlody:

Sauna to nie jest miejsce dla dzieci. I tak, generalnie saunowac powinno się nago, jak ktos ma problem z nagością to może nie jest
  • Odpowiedz
@Wygryw_z_wyboru: ja saunuje nago, ale dlatego że mam na chacie xD chodzi mi o sauny w hotelach, gdzie każdy może wejść i na ogół są sytuacje, że obwisły dziad zaczyna świecić fiutem to młode dziewczyny po 17 lat wychodzą xD
  • Odpowiedz
bo artykuł 33 i 69 w konstytucji. Dlatego. Równość płci i prawa osób niepełnosprawnych.


@jakub972: Nad interpretujesz przepisy konstytucji:

1. Kobieta i mężczyzna w Rzeczypospolitej Polskiej mają równe prawa w życiu rodzinnym, politycznym, społecznym i gospodarczym.

2. Kobieta i mężczyzna mają w szczególności równe prawo do kształcenia, zatrudnienia i awansów, do jednakowego wynagradzania za pracę jednakowej wartości, do zabezpieczenia społecznego oraz do zajmowania stanowisk, pełnienia funkcji oraz uzyskiwania godności publicznych i
  • Odpowiedz
@galonim: Nie jesteś mniejszością, jesteś jednostką. Organy państwowe nie będę spełniać Twojego każdego życzenia pod przykrywką unikania dyskryminacji, bo takie podejście by dezorganizowało całe życie społeczne.

@jakub972: Twoim zdaniem uczestnictwo w życiu społecznym mężczyzn jest narażone na nierówności dlatego że na saunę w środy w Świdniku mogą wieczorem wejść tylko kobiety? Powiedz mi jak na tym ucierpiało Twoje uczestnictwo w życiu społecznym. I jeszcze raz zapytam czy brak możliwości korzystania
  • Odpowiedz
@kamilm119: ??? Co to za jakieś zabawy semantyką xD

Dyskryminacja pozytywna: sauna dla mężczyzn
Dyskryminacja negatywna: sauna dla każdego oprócz kobiet

albo jakieś z życia wzięte

Dyskryminacja pozytywna: transport publiczny dla białych
  • Odpowiedz
@galonim: wydaje mi się, że źle pojmujesz kwestię mniejszości. zdaje się, że kobiet saunujących jest mniej niż facetów. skoro się wprowadza takie "podziały", to oznacza to, że się to opłaca. a opłaca się, bo w ten sposób chodzi więcej ludzi. to jest cudownie prosty samobadający się mechanizm, którego efektem są lepsze wyniki finansowe. to one są mniejszością. ty jesteś po prostu przypadkiem.

starasz się wytworzyć nową grupę społeczną która jest uciśniona
  • Odpowiedz
  • 4
@Mirkosoft > I jeszcze raz zapytam czy brak możliwości korzystania z damskich toalet też Ci To życie społeczne umniejsza?

Absolutnie, bo jak są dla kobiet to i są wtedy również dla mężczyzn.

Twoim zdaniem uczestnictwo w życiu społecznym mężczyzn jest narażone na nierówności


Widzę że matematyka nie jest mocną stroną. Mężczyzna wg informacji może wejść na seanse 3 razy a kobieta 7 razy w ciągu miesiąca, 3<7 (to obok to tzw nierówność
  • Odpowiedz
@jakub972: wykopki odkrywaja jak dziala popyt i podaz. Widocznie jest popyt na sesje wylacznie dla pan, dla tego ich tyle jest. Tu nie chodzi o jakas agende utrudniania mezczyznom zycia tylko jak zwykle o hajs xD
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@subiel: no wg nich powinniśmy biegać z obsługą po saunarium, szukać typa, skonfrontować, a on by powiedział, że go w żadnym jacuzzi nie było, więc powinniśmy szukać innych osób, które tam były (bo oczywiście po wejściu do jacuzzi bacznie przyglądasz się wizerunkom osób, które tam siedzą) i wołać ich na świadków. Oni by powiedzieli, że nie pamiętają kto tam siedział (jak większość normalnych ludzi) no i tyle by wyszło.
  • Odpowiedz