Wpis z mikrobloga

Mirki jak udało mi się tym miernikiem dość chyba dobry nie ten co ostatnio

ustawiam sobie na rezystencje 20m i wychodzi mi coś rzędu 5 [nie wiem jaka jednostka ohma]

i na ustawieniu V dajemy 200m - mam ok średnio 4 w zakresie od -3

to jak wyliczyć jakie to napięcie, natężenie chodzi o przedmiot nagmatyzowany, coś jak starą baterię jest mi to potrzebne

DRUGA rzecz jak to sie ma ta rezystencja do pomiaru czy odnoszenia sie do tzw. siły elektromagnetycznej

" z jakiegoś dziwnego powodu tracą one pod obciążeniem część swojej SEM. Co ciekawe fakt ten dotyczy nie tylko baterii, a wszystkich źródeł napięcia. Spróbuj na przykład zmierzyć napięcie w gniazdku swojego domu o różnych porach dnia. Szybko zauważysz, że praktycznie nigdy nie wynosi ono dokładnie 230 V. Czasami jest 227 V, innym razem 232 V. Skąd bierze się ta rozbieżność? Odpowiedź na to pytanie wymaga poruszenia zupełnie nowego wątku rezystancji wewnętrznej."

Siła elektromotoryczna w obwodzie z prądem jest równa stosunkowi mocy elektrycznej wydzielanej w obwodzie do natężenia prądu.

Napięcie na zaciskach źródła prądu zazwyczaj różni się od siły elektromotorycznej źródła, spowodowane jest to występowaniem w źródle oporu elektrycznego, zwanego oporem wewnętrznym źródła, polaryzacji elektrod i innych zjawisk.

VS

wzór ogólny na rezystencje =V/I

oraz rezystancja zależy od oporu właściwego przewodnika (symbol ρ) oraz od jego długości (l) i przekroju (A). Całość zamknąć możemy w prostym i eleganckim równaniu: R=p razy [l/A]

CHODZI o to że przy wskazywanych wyżej wielkościach

rezystencje 20m i wychodzi mi coś rzędu 5 [nie wiem jaka jednostka ohma]

i na ustawieniu V dajemy 200m - mam ok średnio 4 w zakresie od -3

można to mierzyć innymi przyrządami np. bez konieczności przystawiania klem itd?
czy te wielkości są mierzalne?

tj czy wielkości te jak na tym obrazku w tym wypadku są w ogóle mierzalne https://m.ciop.pl/CIOPPortalWAR/file/85703/20180907103043&Rys-1-pola-e-m-komputer.jpg

#elektronika #prad #energetyka #pytanie #kiciochpyta
#elektryka
nutka-instrumentalnews - Mirki jak udało mi się tym miernikiem dość chyba dobry nie t...

źródło: comment_1666975636GDJv5m721TpQHWIAoqZ7pG.jpg

Pobierz
  • 24
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@nutka-instrumentalnews: No to wychodI ci 5kO. Ale dalej nie wiem jak to przeliczyć na metry.

Sprawdź sobie na Wiki rzędy jednostek metrycznych.

Przeczytaj instrukcję. Jak na elektrodzie... Jeden nie umie wytłumaczyć, to drugi nie potrafi zrozumieć. Zdjęcie dawaj. Weekend jest a ja się nudzę.

Byle szybko bo zaraz uderzam w kimono z Wołoszańskim.
@nutka-instrumentalnews eh, sorry ale masz braki w bardzo podstawowej wiedzy

1 mega ohm to 1 000 000 ohmow
20 mega ohm to 2 000 000 ohmow

Jeżeli na tym ustawieniu wybieraka pokazuje Ci 0,5 to Twój wynik to 500 000 ohmow

Jak ustawisz wybierak na 2M to wynik będzie bardziej dokładny

Powiedz mi jeszcze co mierzysz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@marcho87: stara bateria na dynamo.. nie mam smartfona.. wychodzi zatem dobrze jak w intstrukcji 5 razy 10 do minu6 ohm


ale teraz napięcie ? niech będzie 4 Vma na wskaźniku "200m" ile to volt?

@nutka-instrumentalnews: ustaw na 20mV, będziesz miał wynik dokładniejszy i będzie to rzedu 4mV.
@nutka-instrumentalnews domyślam się że chcesz zmierzyć rezystancję wewnętrzną baterii?

Do tego się nie używa funkcji pomiaru rezystancji miernika. Funkcja pomiaru rezystancji w mierniku mierzy opór obwodów bez obecności napięcia. Mierząc rezystancję obwodu pod napięciem możesz uszkodzic miernik.

Można przy pomocy miernika i rezystora zrobic pomiary na podstawie których obliczysz rezystancję wewnętrzną baterii.
jest 1 mv ale tam mi chodziło o zmiany.. bardziej..

czyli 4 na wyświetlaczu z "200m" dalej 0,004A

ZATEM mamy ładunki 0,004v i opór 5 razy 10 do potęgi 6..

i= u//R

czyli natężenie to 8 razy minus 10 ampera?

czy da się takie ładunku mierzyć na siłę elektromagnetyczną?