Wpis z mikrobloga

Cześć medyczne Mirasy i Mirabelki potrzebuje podpowiedzi oraz oceny moich badań medycznych Trochę się rozpisałem, liczę na pomocne komentarze choć i te z gatunku durnych ostatecznie mogą być

Coś o sobie
25 lat 1.8m wzrostu 80kg. Problemy ze zdrowiem coś od 2 lat… Styl życia aktywny 3 x w tygodniu siłka plus wychodzi 7k kroków dziennie, żywienie zbilansowane nie unikam owoców ani warzyw, mięso gotuje rzadko smażę staram się wybierać produkty o wyższej ilości biała i niższej tłuszczu.

Objawy.
Wzdęcia( choć aktualnie już mniejsze), Szumy uszne, Zaburzenia Widzenia ( po wizycie u dwóch okulistów nie stwierdzają nieprawidłowości, oczy są wyraźnie przekrwione tak samo po przebudzeniu jak i przed snem) zaburzenie objawia się takim chaosem np. artykuły na półach sklepowych wprawiają mnie w takie zakłopotanie że aż się kreci w głowie plus wzrok traci Focus nie mogę spojrzeć sobie w oczy w lustrze gdyż oczy próbują od tego uciekać, Sucha skóra głowy Zmęczenie, Senność, od niedawna strzelanie w stawach, w każdym stawie strzela głośno choć bezboleśnie.

Wykryte choroby
Niedoczynność tarczycy oraz Helicobacter pylori z przewlekłym zapaleniem żoładka i dwunastnicy.
Leczenie: W przypadku Tarczycy jakoś od roku euthyrox, aktualnie 50mg. Z HP i zapaleniem na przełomie stycznia i lutego Pylera + 3 msc IPP jakiś miesiąc później Xifaxan przez 2 tyg i tydzień Flucorta. Oczywiście probiotykoterapie maślan sodu itd.. Hp zostało prawdopodobnie wyleczone potwierdzone badaniami z kału

Wyniki badań:
Wydaje mi się że zrobiłem większość możliwych badań diagnostycznych z krwi i za każdym razem wyniki cholesterolu są niezadowalające szczególnie trójglicerydy i HDL ciekawym jest że przed eradykacją trójglicerydy miałem aż 700 jednostek a po około 300. Z takich ważniejszych wyników to MRI Głowy które wyszło perfekcyjnie więc stwardnienie rozsiane o które tak się bałem odpadło, MRI Odcinka lędźwiowego lekka dyskopatia (nieistotne) CRP I OB zawsze w normie, Kalprotektyna w normie, Krwi w kale brak, aCCP( reumatoidalne zapalenie stawów) brak, wynik ANA1 typ ziarnisty czekam na ANA3, USG dopler tętnic szyjnych Prawidłowy Profil watrobowy git, Nerki git,

W zdjęciach poniżej wyniki badań z dnia 03.10.22 oraz z dzisiaj 27.10 w komentarzu.
Od 3ciego zacząłem łykać witaminy A D E K (leki) w dawce odpowiednio 4K IU; 8K IU; 500mg; 150ug. Witaminy D miałem umiarkowany niedobór gdzie badanie było robione w okresie letnim. Wszystkie te witaminy są rozpuszczalne w tłuszczach więc zacząłem pić olej lniany nierafinowany 4 łyżki dziennie 2 rano 2 wieczorkiem, łykam również wit z grupy b, choć te już co jakiś czas gdyż niedawno łykałem neurovit przed MRI głowy. Dziś zrobiłem praktycznie cały pakiet hormonalny gdyż jakoś pół roku temu testosteron miałem na poziomie 3600 nisko jak na ten wiek przy praktycznie ciągłych treningach. Tak jak widać trójglicerydy spadły o 100 jednostek w porównaniu z dniem 03.10 choć nie cieszy mnie to wcale gdyż w lipcu miałem robiony profil i trójglicerydy były niższe niż dzisiaj . HDL stale utrzymuje się na poziomie 28-34mg/dl

Moje Wnioski/Pytania.
Możliwe że te zmeczenie to zbyt mała dawka euthyroxu 50mg/80kg ? Chociaż mam wrażenie że poniekąd to euthyrox sprawia że Chaos w głowie jest silniejszy. Problmy ze wzrokiem objawił się nagle na zajęciach jakoś 2 miesiące od rozpoczęcia kuracji euthyroxem i przejścia na większą dawkę z 25mg na 50mg, odstawić się boje na ten tydzień czy 2 żeby sprawdzić, spróbowałem zmniejszyć dawkę ponownie do 25mg to od razu chrypka, zero energii ogólnie masakra.
Czy te problemy takie jak wzrok, suchość skóry głowy stawy mogą mieć przyczyne przez brak tej frakcji cholesterolu HDL i zbyt wysoki poziom TG? Bo to tak właśnie wygląda jakby organizm do przetrwania zaczął dostarczać tym niezbędnym do życia narządom wewnętrznym te wszystkie zdrowe tłuszcze, rezygnując z tych mniej potrzebnych? bo taki stan niedoborowy myśle że może trwać od kilku lat.
Do wchłaniania tłuszczu i początkowym rozkładzie dochodzi w dwunastnicy to może mam niedoleczone zapalenie dwunastnicy i żołądka przez co nie ma dobrego trawienia i dla tego tak to wygląda stoi za tą teorią spadek trójglicerydów z 700 do 300 po wyleczeniu HP i łykaniu IPP oraz że cholesterol nie zareagował na te wszystkie witaminy oraz olej lniany który jest bardzo bogaty w kwasy omega 3.
Czy to możliwe że wszystko to jest spowodowane niskim testosteronem, testosteron jest tłuszczowcem i tłuszcze odgrywają dużą role w jego produkcji również na odwrót. Może wejście na teścia byłoby rozwiązaniem ?

Co dalej/ Pomysły?
Nie wiem już do jakiego lekarza się udać dostałem od rodzinnego na oddział gastroenterologiczny ale mnie ten brzuch już tak nie boli, a wiem że ludzie mają większe problemy, zresztą trochę się cykam. Wszystkie badania hormonalne w normie to nie wiem czy endokrynolog to dobry wybór. Myślę o tym żeby zrobić ponownie test i włączyć do kuracji enzymy trawienne i po miesiącu ponownie zrobić badanie lipidogramu. Czy to możliwe że to wszystko wina depresji/ nerwicy ? każdy mi ją wmawia, choć szczerze ja nie wierze w depresję ani nerwice jako przyczynę a jako objaw chorobowy. Pononwa gastroskopie początek stycznia, kolonoskopia koniec sierpnia. Ma ktoś pomysły jakie badania mógłbym jeszcze wykonać ?

#cholesterol #medycyna #zdrowie #tarczyca #endokrynolog #wzdecia #gastrologia #mirkokoksy #hormony #okulista #wzrok #reumatologia #reumatoidalne #depresja #pomocy #toczen #kolonoskopia #gastroskopia
Cytryna123 - Cześć medyczne Mirasy i Mirabelki potrzebuje podpowiedzi oraz oceny moic...

źródło: comment_1666901370VQcmLq3ugqVzP4ZPjqn7LY.jpg

Pobierz
  • 3