Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mirki jak przestać być ciepłą kluchą? Chłopem który wszystko analizuje? Nie dawać się wykorzystywać? Chcę być twardy, stanowczy, asertywny. Może to kwestia genów a może też wychowania przez rodziców przesiąkniętych komuną trochę #boomer, w domu się nie przelewało i najlepiej to się nie wychylać i być grzecznym i ułożonym.
- przejmuje się wszystkim dookoła, za dużo myślę, analizuje, biorę do siebie, bujam w obłokach, tworze alternatywne scenariusze do sytuacji sprzed lat, introwertyk, melancholik, neurotyk i romantyk
- mam tendencje do tłumaczenia się ze wszystkiego, spełniania oczekiwań innych
- ciężko mi wyrazić własne zdanie, nie lubię mówić "nie". Gdybym coś kupił i ktoś dałby mi wadliwy produkt i się wykłócał że tak ma być to bym to kupił żeby nie musieć się sprzeczać i daje sobie w ten sposób wejść na głowę bo ktoś jest bardziej dominujący. Przy większej grupie, która mnie na coś namawia ciężko mi odmówić
- nie lubię się rzucać w oczy, wychodzić przed szereg, zwracać na siebie zbytnio uwagę, w autobusie/tramwaju nigdy nie rozmawiam przez telefon, staram się żeby żaden dźwięk nie leciał z telefonu, uważam co przeglądam na telefonie żeby nikt publicznie nie zauważył, boje się publicznych wystąpień
- staram się na ogół pomagać innym i nigdy nie odmawiam gdy wprost zapytają o pomoc, często w drugą stronę nie mogę liczyć na to przez co czuje się oszukany i nie rozumiem jak ludzie mogą być bezwzględni, bez uczuć
- gdybym się umówił z dziewczyną ale nie spodobałaby mi się to miałbym problem żeby to zakończyć to nie chciałbym jej zranić. W moją stronę dziewczyny nie mają problemu ot tak mnie olać. #blackpill mocno ale nadal wierzę w prawdziwą, romantyczną miłość
- w pracy mimo, że mnie nie satysfakcjonuje to boje się odejść
- nie rozumiem dzisiejszego świata opartego na powierzchowności, interesowności, egoizmie, braku uczuć

Dla mnie młode pokolenie to inny świat.. mogą pić/palić na środku ulicy i zero poczucia wstydu, nikt im nic nie zrobi, zachowują się głośno, zwracają na siebie uwagę, po prostu nie przejmują się nikim i niczym. Dla nich #seks i relacje nic nie znaczą. Zero uczuć. Dużo odwagi, chęci poznawania świata, działania, pójścia po swoje.
Tagi ! #przegryw ##!$%@? #introwertyzm #asperger #depresja #tfwnogf #samotnosc #zwiazki #relacje #tinder #psychologia #zycie #niebieskiepaski #bluepill

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #635254fa5d8592373bfb31ad
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
Wesprzyj projekt
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Mirki jak przestać być ciepłą kluch...

źródło: comment_16664532384ABil6HVSBTaxjJlE0VQV2.jpg

Pobierz
  • 8
@AnonimoweMirkoWyznania: Miej wszystko co jest bezpodstawnie krytyczne wobec ciebie w dupie, nie utrzymuj kontaktu z toksycznymi ludźmi, nie przekonuj innych usilnie do swojej racji (nawet jeśli ją masz), nie żyj życiem i problemami innych, nie daj zrobić z siebie tamponu emocjonalnego, bądź konsekwentny - szczególnie wobec siebie -, afirmuj się...
@AnonimoweMirkoWyznania: Bodajże w plemionach amazońskich była taka tradycja, że wysyłano małych chłopców na noc do dżungli. Gdy rano taki chłopiec wracał (o ile wracał) był już mężczyną, przeszedł inicjację, ponieważ poradził sobie z różnymi przeciwnościami. U nas takiej tradycji nie ma, ale różne rzeczy mogą wpłynąć na Ciebie, np. zacznij uprawiać jakiś sport, w ten sposób możesz zacząć kształtować swój charakter. Polecam również zająć się tematem asertywności, polecam książkę "Stanowczo, łagodnie,
@AnonimoweMirkoWyznania: Chociaż w sumie może Ci pomóc pewne ćwiczenie stosowane w terapii poznawczo-behawioralnej. Ja poznałem to ćwiczenie/technike w książce, a potem ćwiczyłem to na terapii.

Ja czytałem to: Radość życia, czyli jak zwyciężyć depresję. Terapia zaburzeń nastroju - David D. Burns
ale w innych książkach też będzie to rozpisane, i na pewno to samo ćwiczenie.
w rozdzialem "II. Zastosowania praktyczne" znajdziesz to ćwiczenie o błędach poznawczych. Ale polecam przeczytać całą książkę.