Wpis z mikrobloga

Kupiliśmy parę lat temu mieszkanie u developera. Mieszkanie było pokazowe i miało wykończoną łazienkę. Jako że nie chciało nam się bawić w kompleksowe wykańczanie, a łazienka wizualnie była ok, to wzięliśmy ten lokal. Ostatnio wysiadło oświetlenie sufitowe. Wymieniłem świetlówki, ale dalej nie działało. Postanowiłem odkręcić oprawę i zobaczyć co w trawie piszczy. Nie wiem kto to montował, ale nie dałbym mu łopaty do kopania rowu.

#nieruchomosci #patologiazmiasta #patodeweloperka #zalesie
Pobierz Magiel-19 - Kupiliśmy parę lat temu mieszkanie u developera. Mieszkanie było pokazowe...
źródło: comment_1665818021POMsLBwIhyQJm7ni8rvfvu.jpg
  • 26
@Magiel-19: tak wyglądają też nie tylko te gotowe od deweloperów, ale i od flipperów, czy nawet od zwykłych ludzi, którzy sami sobie remontowali. Dobra ekipa to podstawa, ja jak widzę że ktoś na materiałach oszczędzał (płytki castorama itp) to już jest czerwone światło dla mnie, że ktoś fuszerę robił od A do Z. Niestety.

Wolę lokal od dewelopera i znajomą ekipę, ale tutaj też pamiętajmy, że potem też możemy przy odbiorze
@Katiee: polskich producentów nawet, ale nie te przeznaczone na market, bo te marketowe są głownie gorszego sortu (źle się kojarzy ten zwrot ( ͡° ͜ʖ ͡°) ). Ciężko je układać, są pokrzywione, powyginane i zwyczanie źle wyglądają. Cerrad, Paradyż ale lepszego sortu. Niestety Cerrad teraz nie produkuje, bo przez ceny gazu wstrzymali produkcję (lub mocno ograniczyli...). Włoskie płytki to już dużo wyższy budżet.
chyba jednak łatwiej I wygodniej jechać do Castoramy czy LM i tam kupić


@Katiee: ja polecam przejechać się do salonów łazienek itp. Większość i tak bierze z jednej hurtowni, ale masz naprawdę lepszej jakości te rzeczy. Możesz obejrzeć tak samo te płytki itp. Polecam odwiedzić kilka bo ceny mogą być nawet i po 30% różnicy, a nie oszukujmy się, tych płytek nie ma jakoś wiele, a kupujesz na naście lat przeważnie.
@Magiel-19: > Na górze zdjęcia, widać otwory, gdzie ktoś idealnie wkręcił wkręty obok kołków.

Na górze widać otwory, które zostały źle wymierzone, więc zrobiono poprawkę. Pierwszych otworów nie zaszpachlowano i stąd te dziury, a nie z powodu wkrętów wkręconych obok kołków.