Wpis z mikrobloga

@DzikiBomber: Czy ja wiem? Przez ostatni rok używałem trzech przeglądarek Firefoxa, Chrome, Edge. I o dziwno najlepiej pracowało mi się na Edge. Miałem lepszy "feeling" z obcowania z przeglądarką. Firefox, wbrew powszechnej opinii, zjadał więcej RAMu niż Edge, ale mniej niż Chrome. Ponadto Egde jest mocno zintegrowany w system Windows (co dla niektórych może być problemem) ale dzięki temu działał naprawdę szybko.

Po drugie, moim zdaniem wybór przeglądarki to często osobiste
przejść z przeglądarki Googla na przeglądarkę Microsoftu to jak spaść z deszczu pod rynnę. Jak już to polecam Firefoxa


@DzikiBomber: Firefox był może dobry kiedyś, teraz odpada we wszystkich benchmarkach a także odstaje funkcjonalnością. W przeciwieństwie do edge który obecnie jest najlepsza dostępna przeglądarka która zbiera hejt po gównianym poprzedniku Internet Explorer. Nie, to nie była tylko zmiana nazwy
@GabrielAnon: @Ayessare:

Jedni lubią gołąbki, a drudzy schabowy


Jedni wolą siedzieć na chromie i później wszczynać płacz, że poblokują im adblokery, w razie co uciec do konkurencji gdzie właścicielem jest równie duży moloch, a później uciekać gdzie już nie będzie bo cała konkurencja będzie gryźć piach.
@Sloik-2078: edge jest zajebisty, żadna inna przeglądarka nie czyta mi w standardzie na głos i nie tłumaczy jednym kliknięciem, mogę robić prasówkę lub czytać wasze komentarze obierając ziemniaki w ogóle nie patrząc na monitor
@GabrielAnon: Co nie zmienia faktu że jak Google skończy z Manifestem v2, to i dotknie to Edge-ium, Operę i wszystkie inne przeglądarki z wyjątkiem Firefoxa(i jego forków) i Safari. Jedynie co może uratować te przeglądarki to wbudowany Adblocker jak w Brave czy Vivaldi, ale te działają podobnie do rozszerzenia AdGuarda MV3
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@dev1ance: chromium to projekt open-source, więc chyba np taki Microsoft może wprowadzić swoje zmiany, żeby ominąć Manifest V3? Chyba że licencja blokuje?

Co do Edge - od kiedy siedzi na Chromium to stała się bezkonkurencyjna. Wiele opcji blokowania śledzenia, wbudowany smartscreen integracja z O365 i inne ciekawe ficzery, których Chrome od Google'a nie ma. Firefox z kolei spoko, ale nie podoba mi się GUI, a do Brave'a nie mam zaufania