Wpis z mikrobloga

Wczoraj z ciekawości włączyłem co ma do powiedzenia Bartosiak u Zychowicza, bo ostatnio spodobał mi się jego ambitny pomysł na wykorzystanie ataku Rosji na Ukrainę w celu stania się liderem regionu - tak z samego biznesowego punktu widzenia.

Włączyłem i... o matko kochana. Lepiej żeby on gadał po prostu o biznesie i wizjach Polski w 2100 roku niż o wojnie. Analizuję od czasu do czasu tego głąba - Napierałę, to przyda się też krótka analiza fragmentu Bartosiaka z wczoraj, bo gada takie same głupoty co doktor niehabilitowany Napierała.

Zaczął od stwierdzenia, że "Niektórzy w prosty i bezsensowny sposób porównują wojska patrząc po Wikipedii jeden do jednego" - To chyba było uderzenie w Wolskiego, lecz nie jestem pewien, może tak sobie po prostu powiedział, ale to stwierdzenie najbardziej wyjaśnia jego samego, o czym później.

- "Znaczna większość analityków uważa obecną sytuację za największe zagrożenie użycia broni jądrowej od czasów Kryzysu kubańskiego w 1962. Ja pójdę dalej i powiem, że od czasów Hiroszimy w 1945." - No oczywiście xDD Książka zatytułowana "III Wojna Światowa" z grzybem atomowym na okładce przecież sama się nie sprzeda. Zasugerowanie Hiroszimy i Nagasaki, to stwierdzenie, że niemal NA PEWNO Rosja użyje broni jądrowej.

Zychowicz zareagował - "Stop! Tu muszę ci przerwać, przepraszam, ale nawet Amerykanie powiedzieli wprost Rosjanom, że w przypadku użycia broni jądrowej spotkają się z ostrym odwetem - na przykład w postaci zniszczenia floty czarnomorskiej"

Na co Bartosiak z uśmieszkiem - "Przecież coś takiego byłoby niemożliwe" - Niby dlaczego? xDD Nawet Ukraińcy byli w stanie zatopić krążownik Moskwa, to co dopiero kiedy Amerykanie wkroczą do gry i użyją swojego lotniskowca, pokazując swoją moc przed całym światem? Myślę, że 24h i byłoby po kacapskiej flocie.

No i oczywiście to jego klasyczne - "Ukraina to dopiero początek. To jest pierwszy etap przeskalowania światowego, do którego musimy być przygotowani" - Jakoś na wojnę Rosja vs Ukraina CIA było przygotowane na pół roku wcześniej, albo nawet więcej. Bartosiak wciąż sugeruje, że ci ruscy i chińczycy to tacy sprytni i nas wykiwają, a my zostaniemy z ręką w nocniku. No właśnie nie XD Dzisiaj po prostu niewykonalne jest zrobienie niezauważalnych ruchów wojsk. Po prostu nie da się ukryć 150k żołnierzy i setek czołgów, tak by żaden wywiad tego nie wyłapał. No ale dla Bartosiaka liczy się tylko "twarda siła". xD

- "Jeżeli mobilizacja Rosji przebiegnie sprawnie i powiedzmy uda im się stworzyć armię 1,5 mln żołnierzy, to Amerykanie będą zmuszeni wepchnąć Polskę do wojny, żeby to jakoś wyrównać ilościowo" - Wspaniałe samozaoranie Bartosiaka. Przypomnę o czym mówił na samym początku - o bezsensownym porównywaniu liczb jeden do jednego na Wikipedii. I Bartosiak właśnie to zrobił kilkadziesiąt minut później xD Już nie wspominając o tym, że Rosja na ten moment ledwo jest w stanie wykrzesać 200 tys. na planowane 300 tys. zmobilizowanych obywateli, a masa ludzi w wieku poborowym ucieka z kraju. Powiedzmy, że jakimś cudem mają wielką armię 1-1,5 mln ludu. I teraz już nagle przewaga taktyczna oraz zaawansowania technicznego się nie liczy? Ukraińcy wciąż mają pomoc z Zachodu w postaci służb specjalnych oraz nowoczesnego sprzętu, o jakim kacapy mogą pomarzyć. Do tego dochodzi jeszcze morale - które w Ukraińcach jest wysokie, u Ruskich niskie. Dochodzi nawet do samobójstw wśród powołanych osób, podczas gdy w Ukraińcach wciąż jest wielka wola walki. Zychowicz pokazywał mu nawet filmik pijanych kacapów w autokarze, pytając "czy tak wygląda sprawna mobilizacja?". Bartosiak oczywiście swoje, czyli patrzenie w tabelki na Wikipedii kto ma ile wojska. Nic dziwnego, że tak się obawia Chin, skoro po wpisaniu w Google "Armia Chińska" wyskakuje 2 mln żołnierzy ( ͡° ͜ʖ ͡°) Zawsze mówiło się, że ruscy mają milion wojska. Ta liczba przebijała się od lat 90. Tyle może miała armia ZSRR. Ruscy jak widać mają stałą armię max pół miliona, zatem śmiem twierdzić, ze chińska liczba też jest sztucznie zawyżona. Typowa azjatycka taktyka.

#napierala #bartosiak #wolski #ukraina #wojna #geopolityka
Pobierz Mjj48003 - Wczoraj z ciekawości włączyłem co ma do powiedzenia Bartosiak u Zychowicza...
źródło: comment_1665132214JShBEzPgKBS33d70oBSjct.jpg
  • 54
@JanTadeusz: Tak 2014 to był przełomowy rok. Ruscy zajęli Krym i weszli na wschodnią Ukrainę. Xi Jinping zaczął już na pełnej rządzić w Chinach po jesiennych wyborach partyjnych w 2013. Wtedy nagle zmieniła się retoryka JKM i jego otoczenia z konserwatywno-liberalnego - "Niskie podatki, wolne konopie", czym dotychczas przyciągali młodych ludzi na "UE należy zniszczyć, won z nachodźcami!". Doprowadziło to przecież do odejścia JKM z Kongresu Nowej Prawicy i powstania nowej
@Nieszkodnik: rozumiem, ze rosyjski OPLot magicznie zniknie? Nawet żeby uszkodzić harmami stacje radiolokacyjne najpierw trzeba wystrzelić inne rakiety, żeby te mogły odnieść sukces. Nie wyobrażam sobie wykonania takiego uderzenia samymi siłami powietrznymi bez udziału wojsk artylerii rakietowej.
- "Znaczna większość analityków uważa obecną sytuację za największe zagrożenie użycia broni jądrowej od czasów Kryzysu kubańskiego w 1962. Ja pójdę dalej i powiem, że od czasów Hiroszimy w 1945." - No oczywiście xDD


@Mjj48003: Sam Biden na konwencie Partii Demokratycznej, powiedział, że zagrożenie użyciem broni jądrowej jest największe od kryzysu kubańskiego.

"Przecież coś takiego byłoby niemożliwe" - Niby dlaczego? xDD Nawet Ukraińcy byli w stanie zatopić krążownik Moskwa, to co
Bardzo ważne jest to co powiedział ostatnio Putin. "Wciąż Stany Zjednoczone są jedynym państem, które użyło broni atomowej przeciwko drugiemu państwu, zrzucając bombę na Hiroszimę i Nagasaki". I teraz gdyby sami mieli zrzucać - załamie im się cała propaganda, że "buuu USA są straszne". Ten sam argument używany jest przecież w Chinach.


@Mjj48003: trafne
No i oczywiście to jego klasyczne - "Ukraina to dopiero początek. To jest pierwszy etap przeskalowania światowego, do którego musimy być przygotowani" - Jakoś na wojnę Rosja vs Ukraina CIA było przygotowane na pół roku wcześniej, albo nawet więcej. Bartosiak wciąż sugeruje, że ci ruscy i chińczycy to tacy sprytni i nas wykiwają, a my zostaniemy z ręką w nocniku. No właśnie nie XD Dzisiaj po prostu niewykonalne jest zrobienie niezauważalnych ruchów
@bh933901: No nie da się napaść na kogoś z efektem zaskoczenia. Rosjanie zaatakowali, a Ukraińcy byli już na nich gotowi i mieli pełną współpracę z CIA i MI6. Do ostatnich chwil przed atakiem nad Ukrainą krążył amerykański dron, być może w celu analizy geostrategicznej. Tak więc gadanie "musimy być gotowi" w kontekście, że my tutaj siedzimy, gadamy i nic nie robimy jest totalną głupotą i marną manipulacją. Myślę, że efekt zaskoczenia
@Mjj48003: trudno oprzeć się wrażeniu że masz problem ze słuchaniem ze zrozumieniem.

- "Znaczna większość analityków uważa obecną sytuację za największe zagrożenie użycia broni jądrowej od czasów Kryzysu kubańskiego w 1962. Ja pójdę dalej i powiem, że od czasów Hiroszimy w 1945." - No oczywiście xDD Książka zatytułowana "III Wojna Światowa" z grzybem atomowym na okładce przecież sama się nie sprzeda. Zasugerowanie Hiroszimy i Nagasaki, to stwierdzenie, że niemal NA PEWNO
@Mjj48003: wiem, że się nie da, ale przygotowanie do wojny to nie jest tylko podniesienie alarmu w jednostce i wysłanie wojska na pozycję. Przygotowanie do wojny zaczyna się od przygotowania koncepcyjnego, potem idzie za tym wyposażenie w sprzęt potrzebny do operacji, a samo przejście do działań to koniec procesu. Procesu, który może trwać kilka lat, jak to teraz wygląda z przygotowaniami do wojny z Chinami, które na poziomie koncepcyjnym trwa już
@bh933901: No i to jest jedno wielkie lanie wody. To są porady typu: "Należy zdrowo się odżywiać, gdyż grunt to zdrowie". Bartosiak prawi oczywistości i próbuje przedstawić tak, jakby TYLKO ON o tym myślał. Spokojnie, odpowiednie służby przewidzą każdy ruch kacapów i chińczyków. Zachodni wywiad pokazał w tym roku, że potrafi sprawnie funkcjonować i przewidywać ruchy przeciwnika. Będziemy gotowi. A showman z YouTube niech sobie gada co tam chce. Rzeczywistość jest
No i to jest jedno wielkie lanie wody. To są porady typu: "Należy zdrowo się odżywiać, gdyż grunt to zdrowie".


@Mjj48003: no widzisz, niby taka oczywistość, a mimo to twój komentarz zmusił mnie do jej napisania. Nie świadczy to dobrze o argumentach, gdy refutować je trzeba banałami.

Spokojnie, odpowiednie służby przewidzą każdy ruch kacapów i chińczyków.


I dlatego USA przygotowuje się do wojny z Chinami, a Bartosiak to widzi i głosi
no widzisz, niby taka oczywistość, a mimo to twój komentarz zmusił mnie do jej napisania. Nie świadczy to dobrze o argumentach, gdy refutować je trzeba banałami.


@bh933901: Mówię o Bartosiaku, ty tylko po nim powtarzasz, ale to normalne wśród fanbojów. Każdy przybrał jakieś barwy i już nie patrzy na inne opinie, tylko bezrefleksyjnie powtarza to samo co powiedział swój guru. Nawet taki Napierała ma swoich fanbojów, jak np. @MaksymilianBul
Mówię o Bartosiaku, ty tylko po nim powtarzasz, ale to normalne wśród fanbojów. Każdy przybrał jakieś barwy i już nie patrzy na inne opinie, tylko bezrefleksyjnie powtarza to samo co powiedział swój guru. Nawet taki Napierała ma swoich fanbojów, jak np.


@Mjj48003: nic nie powtarzam, nawet nie oglądałem tego wywiadu, opierałem się na tym, co sam z niego przepisałeś. Ale ok, widzę że przyszedłeś tutaj po prostu wylać pomyje, a nie